Zamknij
REKLAMA

Krzysztof Zdziarski prezesem PESA Bydgoszcz S.A.

14:43, 08.01.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj
Krzysztof Zdziarski. Materiał PESA Bydgoszcz S.A.

8 stycznia 2020 r. Rada Nadzorcza spółki Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz powołała na stanowisko prezesa zarządu Krzysztofa Zdziarskiego, dotychczasowego wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych, który zastąpił Krzysztofa Sędzikowskiego. Na członka zarządu ds. finansowych powołany został Robert Tafiłowski. W październiku ubiegłego roku, członkiem zarządu odpowiedzialnym za obszar badań i rozwoju został Jacek Konop, konstruktor i projektant pojazdów szynowych, wcześniej przez 13 lat związany z PESĄ.

Zarząd PESY przeprowadził szereg działań restrukturyzacyjnych. Mimo to spółka wciąż znajduje się w sytuacji wymagającej intensywnych działań naprawczych. Jestem przekonany, że nowy zarząd pod kierownictwem Krzysztofa Zdziarskiego zrealizuje z powodzeniem kolejny etap restrukturyzacji firmy. Wierzę w potencjał PESY i ufam, że nowe kierownictwo, wspólnie z właścicielem umożliwią firmie dalsze funkcjonowanie i wyjście na prostą. W I kwartale 2020 spółka zaprezentuje nową strategię – komentuje przeprowadzone zmiany kadrowe Adam Bruliński, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz.

Zakończyliśmy pierwszy rok od momentu pozyskania przez PESĘ nowego inwestora, ale przed nami kolejne wyzwania. Dotyczą one zarówno szeroko rozumianego rozwoju technologicznego, jak i zarządzania. Zadanie na najbliższe miesiące to umacnianie pozycji PESY jako największego polskiego producenta taboru szynowego i osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego w 2020 roku.  – podkreśla Krzysztof Zdziarski, nowy prezes PESY.

                                                                                            

KRZYSZTOF ZDZIARSKI - od lipca 2019 r. wiceprezes zarządu PESA S.A. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Kanadzie, zarządzając obszarami operacyjnymi takich firm jak Plastics Canada, Ipex czy Can-USA EMI. W latach 1999-2006 był dyrektorem zarządzającym UPS Polska. Ostatnio był prezesem działającej  na rynku czeskim spółki Unipetrol.

ROBERT TAFIŁOWSKI - menadżer z doświadczeniem na stanowiskach: członka zarządu ds. finansowych, dyrektora ds. finansów i kontrolingu oraz dyrektora zarządzającego w spółkach i grupach kapitałowych należących do funduszy inwestycyjnych private equity oraz Skarbu Państwa.

JACEK KONOP - pracownik Pesa w latach 2002 - 2015, technolog, specjalista ds. badań i eksploatacji oraz dyrektor działu R&D. W ostatnich latach związany z  międzynarodową korporacją Emerson, gdzie pełnił stanowisko dyrektora działu projektowania i rozwoju oraz nadzorował projekty rozwojowe nowych produktów i transferów produkcji. Jest absolwentem bydgoskiego UTP. Doktorat obronił na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

0 0

Jeszcze niedawno było pod pisowskim zarządem cacy, a tu pisze, że spółka ma poważne problemy. 17:34, 10.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WskWsk

0 0

I tak nic to nie zmieni jeżeli nie będzie dobrych fachowców, przecież prezes z zarządem i kierownikami na robotników nie awansują, a ci najlepsi fachowcy się wykruszają 19:08, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone