Zamknij
REKLAMA

Linia kredytowa do 100 mln zł z EBI dla KPEC-u

13:22, 30.01.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (jn)

Spółka KPEC otrzymała 100-milionową linię kredytową z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na kompleksową modernizację sieci ciepłowniczej.

Spółka samorządów Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Szubina, Nakła i Koronowa - KPEC otrzymała z Europejskiego Banku Inwestycyjnego linię kredytową w wysokości do 100 mln złotych na modernizację sieci ciepłowniczej. Wartość planowanych inwestycji  szacuje się na ponad 222 miliony złotych. Zmodernizowane zostaną dotychczasowe ciepłociągi i węzły ciepłownicze, a do sieci mają zostać podłączeni nowi odbiorcy.  Łącznie projekt przewiduje zmodernizowanie 55 km ciepłociągów i 96 węzłów ciepłowniczych oraz wybudowanie 71 km nowych sieci i 416 nowych węzłów. Ponadto w miejsce dotychczasowych bloków opalanych węglem powstanie pięć wysoko sprawnych bloków kogeneracyjnych opalanych gazem, co przyniesie zmniejszenie zużycia energii pierwotnej o 25%.

Kredyt posłuży także do sfinansowania instalacji nowych, wysoko sprawnych źródeł energii cieplnej. Inwestycje będą realizowane na obszarze Bydgoszczy, Szubina, Solca Kujawskiego, Koronowa oraz Nakła nad Notecią. Bydgoski KPEC jest jednym z pierwszych przedsiębiorstw energetyki cieplnej w Polsce (obok Lublina i po Opolu), które skorzystają z tego typu finansowania inwestycji.

 


Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) to instytucja Unii Europejskiej udzielającą kredytów długoterminowych, której udziałowcami są państwa członkowskie. Bank zapewnia długoterminowe wsparcie finansowe dla inwestycji, które przyczyniają się do realizacji celów polityki Unii Europejskiej. EBI podpisał umowę z bydgoskim KPEC w grudniu 2019 roku. Większość środków udostępnionych przez EBI ma zostać wypłacona w tym roku.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

7 0

Ten kredyt szybko spowoduje wzrost i tak już wysokich cen energii cieplnej. I nie dowiadujemy się najważniejszego: na jak długo ten kredyt i na jaki procent? 13:45, 30.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

baraninabaranina

7 0

Andrzejek to fachura odnajdzie się wszędzie gdzie dobrze płacą. 14:37, 30.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WłaśnieWłaśnie

6 0

z tego powodu tyle płacimy w Bydgoszczy za ciepło. 15:19, 30.01.2020


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone