Zamknij
REKLAMA

Jaki czytnik e-booków wybrać?

14:12, 04.02.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Fani czytania książek od jakiegoś czasu mają dużą zagwozdkę, co wybrać: tradycyjną książkę czy czytnik ebooków? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta jakby mogło się to wydawać. Obie formy mają wiele zalet. Tradycyjna książka to przede wszystkim szelest papieru, przewracanie kartek i przede wszystkim, dla niektórych, niepowtarzalny zapach. Jednak czytniki ebooków także mają wiele zalet. Jakich zalet? O tym przekonasz się w poniższym artykule. Podpowiemy także jaki czytnik ebooków wybrać i na co warto zwracać uwagę.

Zalety czytników ebooków

Czytniki ebooków są przede wszystkim wygodniejsze. Wyobraźmy sobie, że chcemy zabrać ze sobą do pracy książkę sporej grubości. Książka, która ma ponad 700 stron jest po prostu niewygodna. Niewygodnie się ją trzyma w ręce, nie wygodnie z nią czytać w łóżku. I nie da się jej wpakować do torebki, a potem nie żałować, że się ją zabrało bo jest nam ciężko ją nosić. Czytnik może pomieścić tysiące stron książek, a nadal będzie jednej wielkości i ciężkości. Wyobraźmy sobie teraz sytuację, w której jedziemy na wakacje i chcemy zabrać kilka książek. Oczywiście możemy, jednak bardziej wygodne i mniej miejsca zajmie nam czytnik, na który gramy nasze lektury. Dodatkowo, gdybyśmy przeczytali wszystkie książki z czytnika od razu możemy kupić nową i nie czekać na przykład na przesyłkę. Jest ona na naszej skrzynce mailowej już chwilę po zakupie. Oczywiście papier nie będzie szeleścił, a nasze oczy nie będą aż tak bardzo zadowolone, jednak jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Na korzyść czytników przemawia jednak duża dostępność książek elektronicznych w sieci. W internecie znajdziemy np. darmowe e-booki, które nie są objęte prawami autorskimi. Coraz więcej jest także księgarni internetowych, które oferują książki w wersji elektronicznej. Znajdziemy tam zarówno popularne nowości i ponadczasowe bestsellery. 

Na co zwracać uwagę podczas zakupu czytnika?

Na rynku jest wiele porządnych modeli czytników ebooków. Najpopularniejsze z nich to Amazon Kindle oraz PocketBook. Jakie przydatne funkcje mają te czytniki ebooków? Po pierwsze niektóre z nich mają idealnie gładki ekran, który nie odbija światła co jest bardzo wygodnym i przydatnym rozwiązaniem. Możemy na przykład korzystać z czytnika nawet w słoneczne dni na przykład na plaży czy balkonie. Warto również zwrócić uwagę na to ile pamięci ma dany czytnik im więcej tym lepiej, a także czy jest wodoodporny. Całkowity must have to czytnik, który posiada diody doświetlające, które pozwolą na czytanie w nocy. Przed zakupem warto także wziąć dany sprzęt do ręki i zobaczyć jak nam się go trzyma. Istnieją czytniki z górnej półki, których kształt jest specjalnie zaprojektowany do tego, aby trzymać go w jednej ręce. Na rynku znajdziemy także czytniki za pomocą których możemy odtwarzać audiobooki oraz słuchać na głos. Dodatkowo niektóre czytniki wyposażone są w opcję głośnego czytania, na wypadek gdyby nasze oczy się zmęczyły.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone