Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęły się 4. Międzynarodowe Targi INNOFORM

12:54, 03.03.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym rozpoczęły  się dzisiaj 4. Międzynarodowe Targi Kooperacji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®.

Międzynarodowe Targi Kooperacji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® to jedyne targi tej branży w Polsce o takiej renomie. Przez trzy najbliższe dni (3-5 marca) w BCTW wystawcy i przedsiębiorcy z całego świata m.in. z: Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Portugalii, USA, Wielkiej Brytanii wymieniać będą uwagi i nawiązywać biznesowe kontakty. Wszyscy przyjechali na targi w konkretnym celu – chcą poznać nowości i wdrożyć je w swojej firmie, uzupełnić park maszynowy i nawiązać współpracę z podwykonawcami.

Odbędą się też dwie konferencje: Eko-Polimery i Druk 3D, a także Giełda Kooperacyjna, Strefa Usług Przemysłowych, Strefa Kariery oraz wystawa „EKO-POLIMERY - Drugie życie tworzyw”.  O rosnącej randze targów w dniu ich otwarcia mówili Katarzyna Meger, prezes Zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 – Targi cały czas się rozwijają, ale zamierzamy kontynuować kierunek obrany na samym początku – mówiła  Katarzyna Meger, prezes Zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego. - Założenie było takie, że są to targi przede wszystkim skierowane do narzędziowców i taki wąski profil chcemy utrzymać. Przy okazji targów prezentujemy też możliwość recyklingu tworzyw. Pokazujemy, że plastiki nie są takie złe i można je przetwarzać wielokrotnie - dodała prezes Meger.

Związek Krakowa z Bydgoszczą jest coraz większy, a targi INNOFORM na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych spotkań branży narzędziowo-przetwórczej w Polsce. Przez trzy dni na stoiskach wystawców odbywają się prezentacje innowacyjnych technologii oraz premiery maszyn i narzędzi. To doskonała okazja, aby na żywo przetestować najnowsze rozwiązania. Można pokusić się o stwierdzenie, że targi są zwierciadłem branży. To co się na nich pojawia, szybko zostaje wprowadzone do zakładów przemysłowych. Udział daje ponadto możliwość pozyskania nowych kontaktów, które przeradzają się w długotrwałe relacje – pokreśliła Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie, dodając, że najwięcej firm branży narzędziowej w Polsce zlokalizowanych jest właśnie w Bydgoszczy i jej okolicach.

Bydgoskie przedsiębiorstwa z branży narzędziowo-przetwórczej odnotowują intensywny rozwój i śmiało można powiedzieć, że to "gospodarcza specjalność" naszego miasta i regionu. Tym bardziej cieszy nas, że to właśnie w Bydgoszczy zostało zainicjowane, i już na dobre zadomowiło się, tak ważne dla branży wydarzenie, jakim są Targi INNOFORM – zaznaczył prezydent  Rafał Bruski.

Nasz region od lat jest liderem produkcji narzędzi i przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i Europie. Działa tu kilkaset przedsiębiorstw z tej branży. W Bydgoszczy swoją siedzibę ma blisko 200 przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem tworzyw polimerowych i ok. 30 narzędziowni (w całym regionie to blisko 1000 firm). Zatrudnienie znajduje łącznie blisko 5000 osób i wciąż rośnie zapotrzebowanie na nowych wykwalifikowanych pracowników.

Poprzednia edycja była rekordowa pod względem frekwencji, jak i liczby wystawców - imprezę odwiedziło niemal 4000 osób. W tym roku swoją ofertę zaprezentuje niemal 300 firm. Organizatorami targów są: Bydgoski Klaster Przemysłowy, Targi w Krakowie, partnerem Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

0 2

Wirtualna rzeczywistość... 06:01, 04.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

i znowui znowu

2 2

niezawodni śmieciarze tego forum ,,dokonali,, swych wiekopomnych wpisów. 08:06, 04.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CiebieCiebie

2 0

wywozi na wysypisko Remondis, czy Corimp? 10:02, 04.03.2020


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone