Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne szafki fitness do przebieralni - jakie są ich zalety?

08:17, 16.03.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wśród nas jest wielu pasjonatów sportu, zdrowego stylu życia i szeroko rozumianego ruchu. Jesteśmy aktywni, Polacy coraz chętniej ćwiczą, ruszają się, biegają. W miastach, nawet tych średniej wielkości, co rusz powstają nowoczesne kompleksy basenów, saun i siłowni, które przyciągają osoby w różnym wieku. O ile dylematem dla użytkownika takich miejsc jest w zasadzie tylko kwestia "pójść czy nie", to projektanci, właściciele i osoby aranżujące wnętrza zawsze mają dużo pracy. Muszą oni sprawić, aby takie miejsce było przyjazne i przyjemne dla ćwiczących.

Nie od dziś wiadomo, że jeden zadowolony klient z pewnością przyciągnie kogoś bliskiego, aby wspólnie rozładować emocje. Wśród tysięcy niewielkich elementów, składających się na końcowy sukces siłowni, jest jedna niezwykle istotna kwestia, z którą klienci będą konfrontować się każdorazowo. Tym przedmiotem są szafki fitness, umieszczane w przebieralniach damskich i męskich. Niemalże na każdej siłowni czy basenie są one inne; jedne są wąskie, inne niezwykle pojemne. Ale jakie tak naprawdę powinny być, aby użytkownicy siłowni byli z nich zadowoleni?

Innowacyjne rozwiązania w sporcie i nie tylko

Nowoczesność wkracza we wszystkie dziedziny naszego życia. Cenimy postęp technologiczny i chętnie korzystamy z owoców prac wielkich myślicieli, projektujących nowe wynalazki. Technologia pozwala nam skrócić czas wykonywania danej czynności, ułatwić ją w szybki sposób. Postęp wkracza także w branżę fitness. Dzisiejsze siłownie nie przypominają niczym tych dawnych, znanych z dawnych filmików z Arnoldem Schwarzeneggerem, miejsc. Dzisiaj takie strefy są nowocześnie wyposażone, kuszą i przyciągają klienta nowinkami technologicznymi.

Korzystanie z kart czy opasek z chipem nie szokuje, lecz jest czymś powszechnym, przydatnym i uproszczającym cały proces wchodzenia i wychodzenia. Technologia to także nowoczesne nagłośnienie, wyciszenie ścian, podgrzewanie podłogowe, nowoczesne maszyny, zaawansowane technicznie przyrządy. Gdzie się nie spojrzymy i czego nie weźmiemy do rąk, będzie owocem nowoczesnej technologii. Nowoczesne mogą być także szafki fitness, co zresztą postaramy się szczegółowo omówić w niniejszym artykule. Co sprawia, że szafka w przebieralni będzie nowoczesnym przedmiotem, wykorzystującym nie tylko innowacyjne technologie, ale także użytecznym i przyjaznym dla gości?

Nowoczesne szafki fitness do przechowywania odzieży

O ile dobór sprzętu przeznaczonego do poprawiania swojej sylwetki, czy kwestie związane z wyborem właściwych lamp w saunie zostawiamy specjalistom w tych dziedzinach, to w kwestii szafek możemy zabrać zdanie i obiektywnie określić, jak taki przedmiot powinien się prezentować. Warto pamiętać, że korzystać z niego będą nie tylko osoby ćwiczące na siłowni, ale także osoby uczęszczające na basen, sauny, zajęcia fitness. Szafki fitness umieszczone w przebieralniach muszą być zatem uniwersalne dla każdego gościa. Nie bez znaczenia jest także dobór kolorystyczny do całości wnętrza. Nie mogą się one gryźć z kolorem ścian czy podłóg.

Szafki to element wyposażenia, który będzie w kontakcie z "zewnętrznym światem". To w przebieralniach ludzie zdejmują ubrania wierzchnie, często się zdarza, że brudzą wnętrze takiego pomieszczenia. Dlatego szafka powinna nie tylko pasować kolorystycznie do wnętrza, ale także być wykonana z materiałów łatwych w czyszczeniu. Ubrudzona, zaniedbana szafka nie jest z pewnością niczym miłym - prędko zniechęci ona gościa przed rewizytą.

Kompatybilne szafki na siłownie - pracują w systemie

Jeśli mamy w myślach kwestię ich nowoczesności, to warto zastanowić się, w jaki sposób szafki fitness mogą być innowacyjne? Jest na to sporo metod, jedną z nich jest możliwość zainstalowania elektronicznych czytników, kompatybilnych z kołowrotkami czy przejściami w określone strefy kompleksu. To prawdziwy "must-have" na każdej siłowni. Korzystanie z tradycyjnych kluczyków mija się z celem - są one nieporęczne, trzeba je trzymać cały czas przy sobie, mogą łatwo się zgubić. Chip wbudowany w bransoletę, czy karta, którą możemy schować pod tylną częścią obudowy smartfona, zdecydowanie stanowi lepszy wybór.

Szafki fitness muszą być także pojemne i praktyczne. Dobrze, jeśli będą posiadać dużą komorę wewnętrzną. Na bokach dobrym pomysłem są uchwyty, a poprzeczna metalowa belka umożliwi wieszanie np. koszuli. Siłownie są miejscem rekreacyjnych przygód, wiele osób korzysta z nich doraźnie, np. tuż po pracy lub przed nią. W związku z tym warto, aby każdy miał dobre warunki do przechowywania swoich ubrań - nie chcielibyśmy, aby były później pogniecione i zwinięte.

Pięć najważniejszych zalet szafek fitness do przebieralni

Reasumując - nowoczesna szafka fitness do przebieralni musi posiadać wiele zalet. Każdy szczegół, dotyczący jej budowy, konstrukcji, kolorystyki jest istotny, gdyż determinuje o jej finalnej jakości. Dobierając je, musimy zwrócić uwagę na kilka cech, aby móc stwierdzić, iż taka szafka spełnia obiektywne oczekiwania klientów. Szafki fitness muszą być:

     1. Dobrze dobrane kolorystycznie do wnętrza przebieralni. Warto, aby posiadały stonowane kolory. Białe nie będą dobre, gdyż łatwo się ubrudzą.

     2. Nowoczesne. Chodzi o ich design, sposób wykonania, model bryły. Wszyscy wiemy, jak wyglądały szafki kilkanaście lat temu w szkołach - były kiepskiej jakości, źle wyglądały i nie cieszyły się dobrymi opiniami. Dziś szafki fitness muszą przyciągać oko i walczyć o klienta.

     3. Użyteczne i funkcjonalne, czyli pojemne, wygodne w otwieraniu i zamykaniu. Łatwe w obsłudze, posiadające dużo wolnej przestrzeni. Nowoczesne szafki fitness do przebieralni mają także dodatkowe uchwyty i zaczepy.

     4. Praktyczne i uniwersalne dla każdego. Ze względu na to, że będą z nich korzystać różni użytkownicy, warto aby szafka była odpowiednia dla każdego gościa.

     5. Innowacyjne i użyteczne - wyposażone w elektroniczny system otwierania/zamykania, alarm i inne opcjonalne funkcje.

Spodobał Ci się artykuł? Ciekawe realizacje znajdziesz na stronie: http://www.alsanit.pl/pl/blog/szafki-alsanit-w-boutique-fitness-w-szwajcarii

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone