Zamknij
REKLAMA

Pierwszy Twist przechodzi testy w Częstochowie. 722. tramwaj Pesy w historii

14:39, 19.03.2020 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. PESA Bydgoszcz SA

Rozpoczęły się jazdy testowe pierwszego z 10 nowych składów tramwajowych wyprodukowanych w bydgoskiej Pesie dla Częstochowy. Do tej pory Pesa sprzedała  722 tramwaje, z czego 557 w Polsce.

Pesa rozpoczęła dostawy tramwajów Twist2 dla MPK Częstochowa. Pierwszy pojazd rozpoczął już testy w Częstochowie. Pozostałe tramwaje zostaną dostarczone do końca sierpnia. Zakup 10 tramwajów typu Twist to element największej od dekad modernizacji taboru w Częstochowie. Testowany obecnie pojazd w maju dołączy do siedmiu Twistów, które już dziś wożą mieszkańców miasta. Po zakończeniu prac nad linią tramwajową w mieście wszystkie połączenia mają być obsługiwane niskopodłogowymi składami.

– Tegoroczna dostawa 10 nowych składów tramwajowych w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie" pozwoli nam na największą od dekad modernizację taboru tramwajowego. W połączeniu z siedmioma Twistami, które jeżdżą już od kilku lat po naszym mieście, nowoczesne tramwaje będą stanowiły zdecydowaną większość składów obsługujących linie tramwajowe w Częstochowie. Wierzymy, że pod względem technicznym i funkcjonalnym będą to pojazdy światowej klasy. Dzięki nim oraz przebudowie linii tramwajowej powinniśmy już niedługo poruszać się tramwajem po Częstochowie zdecydowanie bardziej komfortowo, szybciej i bezpieczniej – zapowiada prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Częstochowskie Twisty to kolejna generacja tych tramwajów. Wprowadzone zmiany zapewnią pasażerom komfortową i bezpieczną podróż, a motorniczym jeszcze lepsze warunki pracy w nowej, ergonomicznej i funkcjonalnej kabinie. Pierwsze testy wypadły bardzo dobrze i mam nadzieję, że nowe tramwaje wkrótce będą już wozić częstochowian – mówi Marcin Grzyb, dyrektor sprzedaży rynku tramwajowego Pesa.

Pesa dostarczyła do tej pory 722 tramwaje, w tym 557 w Polsce oraz 165 dla klientów zagranicznych. W tej chwili spółka realizuje dostawy dla Częstochowy, Gdańska i Sofii. W najbliższych tygodniach podpisze umowę na produkcję 16 tramwajów Swing dla Jassów w Rumunii.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Oby sięOby się

5 0

udało. 16:40, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone