Zamknij

Tak dezynfekują w Chinach i USA. Ty też możesz skorzystać z tej metody!

00:00, 27.04.2020 | artykuł sponsorowany
Dezynfekcja promieniowaniem UV-C może być stosowana m.in. w szpitalach oraz mieszkaniach. Fot. Bio-Clean

Dezynfekcja promieniami UV-C jest wykorzystywana w wielu krajach świata. W czasie pandemii z powodzeniem wykorzystują ją m.in. Chińczycy i Amerykanie. W Polsce jednym z niewielu przedsiębiorstw, które wykorzystują je do szybkiej i skutecznej dezynfekcji, jest firma Bio-Clean.

Promieniowanie UV-C jest wykorzystywane do dezynfekowania bakterii i wirusów przez niszczenie kwasów nukleinowych DNA lub RNA. Zastosowanie tej metody uniemożliwia bakteriom oraz wirusom replikację i naprawę, dlatego w wielu krajach jest z powodzeniem stosowana do dezynfekowania m.in. pomieszczeń, w których przebywały osoby zakażone koronawirusem. W chińskim Wuhan stworzono nawet specjalne pomieszczenia, w których za pomocą promieniowania dezynfekowane są autobusy - i to w zaledwie 5 minut.

Szybka i skuteczna sterylizacja jest dostępna również dla Ciebie!

W Polsce wykorzystanie promieniowania UV-C nie jest bardzo rozpowszechnione. Niewielkie promienniki są stosowane głównie w szpitalach. Do dezynfekowania pomieszczeń używa ich firma Bio-Clean, która ma swoje oddziały w kilku miastach na terenie całego kraju.

- Posiadamy mobilne promienniki, które są 20-30-krotnie bardziej wydajne niż te w szpitalach. One emitują promieniowanie UV-C, które nie występuje na Ziemi, ponieważ jest wychwytywane przez atmosferę. To promieniowanie rozbija mikoroorganizmy takie jak wirusy, bakterie, patogeny, a nawet zarodniki grzybów. Naświetlanie trwa od pół godziny do dwóch godzin w zależności od wielkości pomieszczenia - tłumaczy Mateusz Wegorowski z firmy Bio-Clean.

Lampy UV eliminują ponad 99,99% mikroorganizmów. Bakterie, wirusy i patogeny znajdujące się w w promieniu 3 m znikają już w ciągu 15 minut.

Szybko, łatwo i... ekologicznie

Dezynfekcja promieniowaniem UV-C jest nie tylko szybka i skuteczna, ale także bezpieczna dla środowiska. Zastosowanie tej technologii nie wymaga stosowania żadnych środków chemicznych i nie pozostawia odpadów. Lampy nie emitują również ozonu, a zastosowanie ich jest w pełni bezpieczne dla wszystkich sprzętów elektronicznych. Zastosowanie promieniowania poprawia higienę środowiska, a także chroni od zakażenia.

Zabiegi naświetlania lampami UV można stosować m.in. w: sklepach, biurach, mieszkaniach, placówkach służby zdrowia, a także w autobusach.

UV-C w walce z SARS-CoV-2

Trudno jednoznacznie jest stwierdzić, ile czasu koronawirus może przetrwać w mieszkaniach, pomieszczeniach, sklepach lub innych wnętrzach czy na powierzchniach. Zakłada się, że COVID-19 pozostaje w nich aktywnym zagrożeniem przez okres od kilku godzin do kilku dni. W tym czasie osoby przebywające w mieszkaniach, sklepach i innych miejscach, w których wystąpiło podejrzenie o COVID-19 mogą zakazić się patogenem, dotykając różnych powierzchni i przedmiotów. 

Na to, jak długo koronawirus utrzyma się w pomieszczeniu czy na powiwrzchni przedmiotów mają wpływ różne czynniki. Są to m.in. rodzaj powierzchni, temperatura oraz wilgotność powietrza. Ponieważ trudno jednoznacznie stwierdzić, jak długo wirus pozostaje zagrożeniem, ważna jest odpowiednia dezynfekcja pomieszczeń, mieszkań czy sklepów po wystąpieniu w nich wirusa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z firmą Bio-Clean pod numerami tel. 782-361-084 i 782-361-083 (dostępnymi przez całą dobę) lub wejdź na stronę: bio-clean.com.pl.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop