Zamknij
REKLAMA

Pesa Twist 2 już kursuje w Częstochowie

17:39, 13.05.2020 | i
Skomentuj Fot. PESA Bydgoszcz SA
REKLAMA

Dzisiaj po raz pierwszy nowy tramwaj Pesa Twist 2 wyjechał w trasę z pasażerami w Częstochowie.

W południe odbyła się oficjalna inauguracja obsługi pasażerskiej przez pierwszy z dziesięciu nowych tramwajów Twist 2.0 w Częstochowie. Inauguracyjny kurs poprzedził briefing prasowy, który z zachowaniem zasad bezpieczeństwa został przeprowadzony na świeżym powietrzu na terenie zajezdni MPK. W spotkaniu wzięli udział m.in. prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, Zarząd MPK w osobach, Mariusza Sikory, Roberta Madeja i Mariusza Marcińskiego, p.o dyrektora MZDiT, Piotr Grzybowski, miejscy radni i przedstawiciele producenta - firmy PESA.

 - Po wykonaniu blisko 800 km jazd testowych bez pasażerów po częstochowskich torach, dziś pierwszy z dziesięciu zamówionych Twistów drugiej generacji wyjeżdża na regularne kursy. Mam nadzieje, że przypadnie do gustu częstochowiankom i częstochowianom w podobnym stopniu, jak tramwaje tego typu pierwszej generacji, których pasażerowie wypatrywali na przystankach i czerpali przyjemność z podróży – powiedział prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

 - Komfort, nowe technologie i ekologia - w tych trzech słowach można podsumować cele, jakie stawialiśmy sobie projektując nowego Twista dla Częstochowy. Regulowane elementy kabiny motorniczego /pulpit, podłokietnik z zadajnikiem jazdy, podnóżek/, monitoring i diagnostyka online, klimatyzacja,  dwustronne wyświetlacze, nowoczesne, funkcjonalne biletomaty, czy odzyskiwanie i zasobnik energii …. to tylko kilka elementów nowej generacji tramwajów Pesa. Jestem przekonany, że docenią go zarówno motorniczy, jak i pasażerowie - powiedział Marcin Grzyb, dyrektor sprzedaży lekkich pojazdów zzynowych Pesa.

 Kolejne egzemplarze nowego Twista niebawem zjadą z taśmy produkcyjnej bydgoskiej PESY.

 Wszystkie nowe Twisty 2.0 (10 sztuk) wyjadą na tory w Częstochowie po zakończeniu wielkiej przebudowy starej linii tramwajowej, czyli za kilka miesięcy. Łącznie koszt rekordowego w historii miasta kontraktu tramwajowego realizowanego w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” wynosi 204 mln zł (114 mln to przebudowa + 90 mln zakup tramwajów). 144 mln zł z tej kwoty to dofinansowanie z UE.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz