Zamknij

Trening personalny. Dlaczego warto trenować z trenerem?

23:00, 14.05.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Coraz powszechniejszym zjawiskiem spotykanym wśród osób dbających o sprawność i kondycję fizyczną jest współpraca z trenerem personalnym. Na czym ona polega i czy warto w nią zainwestować?

Trener personalny - czy warto?

Obecnie można zauważyć rosnące zainteresowanie zdrowym odżywianiem oraz dbałością o formę fizyczną i sylwetkę. Ludzie coraz częściej zwracają uwagę na zakup ekologicznej żywności oraz skład chemiczny kupowanych produktów. Coraz większe znaczenie ma także troska o aktywność fizyczną. Wiele osób w tym celu decyduje się na współpracę z doświadczonym trenerem personalnym. Inni natomiast zastanawiają się czy ma to sens. W znalezieniu odpowiedzi może pomóc przytoczenie definicji treningu personalnego. Jest to bowiem indywidualnie dobrany plan treningowy, uwzględniający ćwiczenia dostosowane do sprawności, kondycji czy wydolności podopiecznego. Wieloletnie doświadczenie i fachowa wiedza instruktorów z pewnością pomogą obrać właściwą ścieżkę do osiągnięcia lepszego samopoczucia, zdrowia oraz wyglądu osoby trenującej.

Trener personalny a efektywność

Nierzadko zdarza się, iż podejmowane działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Taka sytuacja może być przyczyną zniechęcenia wielu trenujących. Co można zrobić, aby podnieść efektywność wykonywanych ćwiczeń? Z pomocą przychodzi doświadczony trener personalny. Współpraca z trenerem jest poprzedzona szczegółowym wywiadem odnoszącym się do stanu zdrowia, stosowanej diety oraz celu do którego pragnie zmierzać trenujący. Dopiero trafnie dobrane i poprawnie wykonywane ćwiczenia pod czujnym okiem fachowca są w stanie doprowadzić do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Odpowiednia technika wykonywanych ćwiczeń to bowiem połowa sukcesu. Nie liczy się długość czy szybkość przeprowadzonych treningów lecz ich wysoka jakość i świetna technika.

Trener personalny a motywacja

Ciężki dzień w pracy, jesienna chandra czy podły nastrój to tylko niektóre z wielu czynników będących w stanie zniechęcić nas do odbycia zaplanowanej sesji treningowej. Jak to często w życiu bywa, dobry plan a jego realizacja to dwie różne sprawy. Jak zatem poradzić sobie z obniżoną motywacją i chęcią opuszczenia zbliżającego się treningu? Ratunkiem okaże się nieoceniona pomoc zaufanego coacha. Kluczową rolą trenera personalnego jest zmotywowanie podopiecznego do sumiennej i wytrwałej realizacji wyznaczonych wcześniej celów. Fakt, iż nasz zaprzyjaźniony instruktor czeka na nas w wyznaczonym dniu i o wyznaczonej godzinie na sali treningowej z pewnością podziała motywująco. Dodatkową mobilizacją jest także wykupiony wcześniej karnet treningowy. Za osobiste sesje z trenerem personalnym trzeba bowiem dodatkowo zapłacić.

Trener personalny i fizjoterapeuta w jednej osobie

Aby trener okazał się rzeczywistym wsparciem w dążeniu do sukcesu, nie może jedynie pełnić roli zaprzyjaźnionego kompana na sali treningowej. Jego funkcja opiera się na czymś więcej niż przyjemnych pogawędkach podczas ćwiczeń. Właśnie dlatego tak istotny jest wybór odpowiednio wykwalifikowanej i doświadczonej osoby, która okaże się nieocenioną podporą podczas pracy na rzecz Twojego sukcesu. Idealną receptą jest pomoc oferowana przez osobę łączącą w sobie funkcję trenera personalnego i certyfikowanego fizjoterapeuty. Na czym polega zaleta tego rozwiązania? Ćwiczenia w towarzystwie fizjoterapeuty zminimalizują ryzyko pojawienia się kontuzji i urazów, a w razie ich wystąpienia pomogą szybciej dojść do pełnej sprawności fizycznej. Fachowa wiedza na temat funkcjonowania organizmu ludzkiego okaże się wówczas prawdziwym dobrodziejstwem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz