Zamknij

Czym są i jak działają portfele elektroniczne?

15:38, 22.05.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Idea portfela elektronicznego powstała w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie transakcjami internetowymi. To rozwiązanie, mające upraszczać życie – umożliwia przechowywanie danych i środków pieniężnych w jednym, bezpiecznym i, co ważne, wirtualnym miejscu.

Portfel elektroniczny w zasadzie nie różni się od tego materialnego, noszonego w kieszeniach spodni czy torebce. Ma podobną zawartość i służy tym samym celom. Zdecydowanie trudniej go jednak zgubić. - to w zasadzie niemożliwe.  Ma też wiele innych zalet, które czynią go jednym z najbardziej poręcznych i ułatwiających życie elektronicznych narzędzi.

Portfel elektroniczny – czym jest?

Cyfrowy portfel to elektroniczne narzędzie znacznie ułatwiające proces przeprowadzania internetowych transakcji. Zamiast za każdym razem logować się do banku czy dokonywać przelewów, wystarczy użyć zgromadzonych w nim środków, aby opłacić dane zamówienie czy usługę. Możesz korzystać z niego, płacąc za pośrednictwem dostawców usług płatniczych, jak przelewy24.pl. Oprócz wirtualnych pieniędzy, w portfelu elektronicznym mogą znajdować się również Twoje dane, umożliwiające właściwą dostawę i potwierdzenia przeprowadzanych już transakcji. Dzięki temu, masz całkowitą kontrolę nad internetowymi wydatkami.

Portfele elektroniczne – jak działają?

Twój elektroniczny portfel można przechowywać w smartfonie czy innym urządzeniu, posiadającym cyfrowy certyfikat, bądź na serwerze platformy do płatności, jak choćby przelewy24.pl. Płatności możesz przeprowadzać, korzystając z połączonych z portfelem cyfrowym kart kredytowych, czy też za pośrednictwem salda. Istotną zaletą posiadania elektronicznego portfela jest możliwość dokonywania przelewów w różnych walutach, co sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób pracujących za granicą czy freelancerów. Transakcje międzynarodowe dokonywane za pośrednictwem tego poręcznego narzędzia są zazwyczaj znacznie tańsze.

Portfel elektroniczny może być bardzo poręcznym narzędziem, które zdecydowanie ułatwi Ci zarządzanie finansami w zorganizowany sposób. Ułatwia kontrolowanie wydatków i dokonywanie transakcji za pośrednictwem Internetu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz