Zamknij
REKLAMA

Kolejne państwa zbroją się w Bydgoszczy. Nitro-Chem sprzedaje na cały świat

16:17, 01.06.2020 | i
Skomentuj Transport trotylu
REKLAMA

Zakłady Chemiczne Nitro-Chem pozyskały już klientów na materiały wybuchowe na prawie wszystkich kontynentach.

Powstające w bydgoskim Nitro-Chemie materiały wybuchowe to jeden z hitów eksportowych Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Dotąd głównie trafiały do krajów europejskich i do klientów z Azji czy Stanów Zjednoczonych. W ostatnich tygodniach produkty bydgoskiej spółki zadebiutowały na nowych rynkach. Do Arabii Saudyjskiej przekazano po raz pierwszy trotyl, a na transport w najbliższym czasie czeka oktogen dla Republiki Południowej Afryki. Zamówienia w Nitro-Chemie złożyli także klienci z Portugalii i Wysp Owczych, a współpracą zainteresowani są kolejni partnerzy z takich krajów jak Egipt czy Indie.

Rok 2020 jest okresem wzmożonej ekspansji zagranicznej i poszukiwania nowych klientów z sektora cywilnego oraz wojskowego. Dokładamy starań, aby pomimo pandemii, zachować ciągłość oraz terminowość dostaw dla naszych dotychczasowych i nowych partnerów – mówi Krzysztof Kozłowski, prezes Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A.

Należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Nitro-Chem jest największym producentem trotylu w Europie oraz krajowym liderem eksportu broni i materiałów wybuchowych. Firma zaopatruje również polską armię w pociski artyleryjskie, czołgowe, moździerzowe, ładunki trotylowe czy miny przeciwpancerne.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz