Zamknij
REKLAMA

16 Swingów z Pesy pojedzie do Jassów w Rumunii

14:40, 18.06.2020 | i
Skomentuj Fot. Pesa Bydgoszcz
REKLAMA

Pesa Bydgoszcz SA i Urząd Miasta Jassy podpisały umowę na dostawę 16 tramwajów typu Swing. W przetargu organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Administracji Publicznej Rumunii bydgoska firma złożyła najlepszą ofertę, a strony umowy złożyły na niej podpisy korespondencyjnie ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii wywołanej COVID-19.  Wartość kontraktu to prawie  130 mln zł.

Tramwaj, który Pesa zaoferowała Jassom, został zaprojektowany w oparciu o najlepsze rozwiązania pojazdu 122 NaŁ-10 oraz został odpowiednio zmodyfikowany i dopasowany pod potrzeby rumuńskiego klienta.

Klasyczny i sprawdzony w wieloletniej eksploatacji 5-członowy pojazd z rodziny Swing o długości 30 metrów może zabrać do 240 pasażerów, w tym prawie 60 na miejscach siedzących. Pojazd jest ekologiczny, a niskie zużycie energii potwierdzone zostało testem SORT2.

- To kolejna po Cluj umowa na dostawę tramwajów w Rumunii. Dostarczymy do Jassów komfortowe, bezpieczne, nowoczesne tramwaje. Jestem przekonany, że pasażerowie będą z nich zadowoleni. Dla  nas to bardzo ważny kontrakt, chcemy bowiem rozwijać obecność Pesa na rynku tramwajowym w Europie - powiedział Krzysztof Zdziarski, prezes Zarządu Pesa Bydgoszcz.

Pierwsze tramwaje do Rumunii Pesa dostarczyła w 2012 roku. Są to 4 pojazdy typu Swing 120Nc zamówione przez Przedsiębiorstwo Transportu Publicznego w  Cluj - Napoca.

- Pesa zrealizuje dostawy pojazdów w okresie 22 miesięcy od daty podpisania umowy, przy czym pierwszy tramwaj zostanie dostarczony już w drugiej połowie 2021 roku - zapowiedziała Hanna Wiśniewska-Sirbu, reprezentant Pesa na rynku rumuńskim.

- Jassy to historyczna stolica Rumunii i miasto, które jako pierwsze wprowadziło elektryczny transport publiczny 122 lata temu. Jestem pewien, że tramwaje Pesa będzie się tutaj czuły jak w domu  - stwierdził burmistrz Jassów Mihai Chirica.

Jassy to jedno z największych miast i historyczna stolica Rumunii, położone w północno-wschodniej części kraju, stolica regionu, ważny ośrodek administracyjny, przemysłowy i uniwersytecki.  Ma ponad 300 tysięcy mieszkańców.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

No i dobrzeNo i dobrze

1 2

niech produkują a nie biadolą jak tutejsze PIS-aki? 21:21, 18.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RukuRuku

1 0

Ciekawe czy Pasa utrzyma się na rynku,kontrakty za poprzednie lata decyzjach nie były zbyt trafione. Oby do przodu i progres.
. 13:05, 19.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz