Zamknij
REKLAMA

Elfy z Pesy pojadą w barwach Kolei Dolnośląskich

22:50, 01.07.2020 | i
Skomentuj Fot. PESA Bydgoszcz SA
REKLAMA

1 lipca Koleje Dolnośląskie  rozstrzygnęły ogłoszony przetarg na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zwycięzcą została bydgoska Pesa. Wkrótce powinna zostać podpisana umowa na dostawy nowoczesnych Elfów wyprodukowanych w bydgoskich zakładach.

Wartość zamówionych pociągów elektrycznych powinna sięgnąć 145 mln złotych, a jeden pociąg będzie kosztował 29 mln złotych. Umowa ma przewidywać również opcję na dostawę kolejnych dwudziestu elektrycznych składów. Koleje Dolnośląskie będą mogły z niej skorzystać przez dwanaście miesięcy od dnia podpisania umowy.

Aktualnie Elfy z bydgoskiej Pesy wożą pasażerów między innymi na liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie oraz Przewozy Regionalne w województwach podkarpackim i kujawsko-pomorskim. 

Pojazd zaoferowany Kolejom Dolnośląskim będzie miał pięć członów, 90,5 metra długości i będzie mógł zabrać jednorazowo ponad 540 pasażerów, w tym 251 na miejscach siedzących.  - Bardzo nas cieszy decyzja Kolei Dolnośląskich, jestem przekonany, że będą tak zadowolone z Elfów2 jak inni przewoźnicy, a zapewniam, że Pesa zrobi wszystko, by zachęcić  KD do skorzystania z opcji i zamówienia kolejnych pojazdów - powiedział po rozstrzygnięciu przetargu  Maciej Maciejewski, dyrektor sprzedaży rynku kolejowego Pesa Bydgoszcz.

Fot. PESA Bydgoszcz SA

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz