Zamknij
REKLAMA

PESA przekazała PKP Intercity 83 zmodernizowane wagony

14:49, 28.07.2020 | j
Skomentuj PKP Intercity
REKLAMA

PKP Intercity odebrało 83 wagony, które dla przewoźnika zmodernizowała bydgoska PESA.

Kontrakt na modernizację 83 wagonów PKP Intercity podpisało z Konsorcjum Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz i Zakładami Napraw Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” w kwietniu 2018 roku. Jego wartość wyniosła niemal 312 mln zł brutto.

Przemyślane i odważne inwestycje sprawiają, że kolej wróciła na należne jej miejsce i cały czas umacnia swoją pozycję. Jesteśmy coraz bliżej celu jakim jest kolej bezpieczna, przewidywalna i komfortowa. A realizacja kolejnych projektów unowocześniania taboru konsekwentnie nas do tego przybliża – zapewnia Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Maksymalna wartość przyznanego dofinansowania ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 dla tej modernizacji wagonów wyniosła 140 288 910 zł.

Ze wsparciem unijnym inwestujemy nie tylko w modernizację linii kolejowych, dworców, ale też w komfort podróży. Pamiętamy przy tym o dostępności. 83 nowe wagony są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Zmodernizowano bezprzedziałowe wagony klasy 2. Mają po 72 miejsca siedzące. Są wyposażone w klimatyzację, fotele, gniazdka elektryczne oraz bezprzewodowy internet. Modernizacja objęła także instalację monitoringu, wzmacniaczy sygnału GSM/LTE oraz toalet z zamkniętym układem. Wagony zostały wyciszone. Numery foteli i półek, symbole w toaletach, a także przyciski otwierające drzwi oznaczono alfabetem Braille`a.

Fot. PKP Intercity

(j)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PesaPesa

11 0

👍dobrych kontraktów, byście wyszli na prostą i osiągali zysk. 18:25, 28.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz