Zamknij
REKLAMA

Za dwa lata w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym powstanie Inkubator Przedsiębiorczości

14:11, 12.08.2020 | i
Skomentuj Wizualizacja BPPT
REKLAMA

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny poinformował, że w sąsiedztwie niedawno oddanego do użytkowania Centrum Technologicznego powstanie Inkubator Przedsiębiorczości.

W ciągu 2 lat przy zbiegu ulic Bydgoskich Przemysłowców oraz Edmunda Matuszewskiego powstanie Inkubator Przedsiębiorczości.  Będzie liczył ponad 5 tys. m2 powierzchni użytkowej, z której docelowo skorzystają 22 firmy rocznie.  Koszt całej inwestycji to ok. 23 mln zł, z czego niemal 19 mln zł to dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W ramach projektu powstanie część biurowa oraz hala magazynowo – produkcyjna. W otoczeniu obiektu powstaną również drogi wewnętrzne, parkingi i inne powierzchnie utwardzone. Ponadto zostanie zakupione wyposażenie, oprogramowanie oraz sprzęt IT niezbędny do prawidłowego funkcjonowania wybudowanej infrastruktury.

- Centrum Technologiczne zostało oddane w ręce przedsiębiorców pod koniec kwietnia. Pomimo trudnej sytuacji, związanej z epidemią do obiektu wprowadziły się podmioty, które prowadzą w nim swoją działalność gospodarczą. Ten innowacyjny w skali całego województwa projekt umożliwia małym i średnim firmom funkcjonowanie na rynku. Uzupełnieniem oferty dla podobnych podmiotów zajmujących się małym i średnim biznesem będzie budowa Inkubatora Przedsiębiorczości, na który zdobyliśmy wsparcie unijne – mówi prezes BPPT Andrzej Półgrabski.

Otwarte wiosną Centrum Technologiczne o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6 tys. m2 składa się z budynku typu biurowego oraz hali z wydzieloną częścią demonstracyjną. Koszt budowy tego obiektu wyniósł ponad 23 mln zł. Inwestycja została zrealizowana przy 6-milionowej dotacji unijnej.

- To pierwsze tego typu miejsce w regionie. BPPT jest prekursorem takiego rozwiązania. Inwestycja umożliwia rozwój przedsiębiorcom poszukującym specjalistycznej przestrzeni do tworzenia nowych produktów lub testowania ich funkcjonalności. Na dzień dzisiejszy w obiekcie mieści się 14 przestrzeni demonstracyjnych. W Centrum znajdziemy też 4 powierzchnie typu fab lab. To właśnie tutaj – przy wykorzystaniu nowoczesnych, sterowanych komputerowo narzędzi –  tworzone są produkty, których nie można włączyć w proces masowej produkcji. – tłumaczy Andrzej Półgrabski

Obecnie w budynku znajduje się 15 firm m.in.  z branży obróbki skrawaniem, konstrukcji stalowych, reklamowej, ogrodniczej, dekoratorskiej, medycznej, elektrycznej i elektrotechnicznej, budowlanej, meblarskiej, fotowoltaicznej. Dotychczas wynajęta powierzchnia: ok. 2949 m2.  Kilka wolnych przestrzeni (o łącznej pow. ok. 2 600 m2) wciąż czeka na ukierunkowanych na innowacyjność i rozwój przedsiębiorców.

Wizualizacja BPPT

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz