Zamknij
REKLAMA

Amerykański gigant rolniczy planuje współpracę ze spółką z Grupy Boruta-Zachem

17:05, 11.09.2020 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

Boruta-Zachem S.A. – grupa rozwijająca ekologiczne i biotechnologiczne rozwiązania wraz ze spółka zależną InventionBio, rozpoczyna współpracę z Perdue Agribusiness LLC – wiodącą amerykańską firmą rolniczą. Wspólne działania mają dotyczyć wykorzystania w międzynarodowym przemyśle ekoproduktów spółki i pionierskiej technologii biorafinacji. Obecnie trwają negocjację ws. potencjalnej sprzedaży licencji technologii i know-how bądź stworzenia z amerykańskim partnerem podmiotu joint venture.

- Nawiązanie współpracy z jednym z topowych amerykańskich koncernów rolnych to dla nas dowód na unikalność i atrakcyjność technologii opracowywanej przez zespół InventionBio. Jednocześnie to ogromna szansa na rozwój oferty i zwiększenie skali działalności na globalnym rynku agrobiotechnologii, którego wartość w tym roku. szacowana jest na ponad 30 mld USD. Pozytywne rozwinięcie współpracy skutkowałoby pierwszą sprzedaną licencją technologii InventionBio, co dodatkowo zwiększyłoby potencjał spółki. Tylko w tym roku od stycznia do lipca wartość produktów sprzedanych przez biotechnologiczną spółkę wyniosła 9 mln zł, a zysk netto 3,5 mln zł – mówi Marcin Pawlikowski, wiceprezes Zarządu Boruta-Zachem S.A.

Perdue Agribusiness LLC jest spółką wchodzącą w skład dużego amerykańskiego koncernu Perdue Farms, którego działalność w zakresie przemysłu rolno-spożywczego cieszy się ponadstuletnią tradycją i zatrudniającego ponad 20 tys. osób. Przedsiębiorstwo pozyskuje, sprzedaje i przetwarza towary rolne, w tym zboża, nasiona oleiste, mieszanki paszowe i specjalne oleje z nasion do celów spożywczych i przemysłowych. Perdue oferuje technologię, która ma pozytywny wpływ na produkcję rolną i wydajność, stabilność ekonomiczną producentów oraz zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Dostarcza także elastyczne i przyszłościowe rozwiązania dla swoich klientów w zakresie rolnictwa ekologicznego. Koncern jest jednym z największych dostawców żywności bez GMO, w tym rzepaku typu HEAR (olej produkowany z tego rzepaku ma niską zawartość kwasu erukowego). Perdue Farms w roku obrotowym 2018/2019 osiągnął przychody na poziomie 7,3 mld USD.

InventionBio jest właścicielem przełomowej technologii wykorzystywanej w biorafinerii, która oparta jest na procesie biotransformacji biomasy rolniczej z wykorzystaniem przeznaczonych na ten cel mikroorganizmów. Spółka w procesie biorafinacji pozyskuje m.in. biosurfaktanty i lewan, wykorzystywane w przemyśle kosmetyczno-chemicznym oraz inne związki o właściwościach prozdrowotnych do zastosowania w żywności i paszach dla zwierząt. Technologia spółki jest przyjazna dla środowiska, niskoemisyjna, energooszczędna i bezodpadowa. InventionBio to firma z wysokim potencjałem na bycie największą w Polsce biorafinerią.

Grupa Kapitałowa BORUTY-ZACHEM S.A. prowadzi działalność, która skupiona jest na trzech głównych obszarach:

  • badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych.
  • produkcji ekologicznych środków powierzchniowo czynnych – biosurfaktantów, ekologicznych kosmetyków oraz produktów chemii gospodarczej opartych na biosurfaktantach i środkach naturalnych,
  • produkcji barwników i pigmentów

Grupa jest pierwszym w Polsce producentem środków chemii gospodarczej i produktów kosmetycznych na bazie biosurfaktantów. Działalność jest realizowana dzięki własnym laboratoriom oraz z wykorzystaniem nowoczesnych linii produkcyjnych. Produkty wytwarzane w ww. technologii sprzedawane są pod dwiema markami: OnlyBio – oferująca produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia oraz OnlyEco – oferująca ekologiczne środki czystości. 

Jednocześnie firma jest uznanym producentem barwników, pigmentów, rozjaśniaczy optycznych oraz innych środków chemicznych.

Od 2014 r. Boruta-Zachem S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

czy ten prezesczy ten prezes

5 0

to syn,,słynnego,, Marka Pawlikowskiego od s-ki z Piekutem ? Widać stare,,służbowe,,układy trwają w najlepsze a,,nowe,, śpią snem..... dobrej zmiany. Przedziwna ta nasza rzeczywistość. 23:12, 11.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz