Zamknij
REKLAMA

Czym jest System Zarządzania Produkcją (MES) i dlaczego warto go wdrożyć w firmie?

08:35, 24.09.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jeżeli prowadzisz firmę produkcyjną, wiesz, że nie zawsze da się wszystko kontrolować. Zdarzają się sytuacje, kiedy stanowiska produkcyjne są obciążone, nie ma wystarczającej liczby osób do realizacji danej partii produktów, zabrakło materiałów czy występują opóźnienia w wykonaniu zlecenia. Jeśli któraś z tych sytuacji nie jest Ci obca, to znak, że potrzebujesz skutecznego rozwiązania. Sprawdź, jak działa nowoczesny system zarządzania produkcją UNIS PRO.

Czym jest system UNIS PRO?

UNIS PRO (Production Management System) to system produkcyjny, który dedykowany jest wszystkim przedsiębiorstwom - małym, średnim i dużym. Sprawdzi się niezależnie od ilości i rodzajów produkowanych towarów. Nowoczesny system do zarządzania produkcją pozwala na monitorowanie postępów w czasie rzeczywistym i optymalizację procesów. Rozwiązanie proponowane przez polską firmę AutoID - więcej na ten temat na stronie: https://autoid.pl/rozwiazania/automatyczna-identyfikacja-przedmiotow/305-system-unis-wms-globalny-informatyczny-system-zarzadzania-magazynem, jest w pełni dostosowane do potrzeb poszczególnych firm. System jest elastyczny i dopasowuje się do posiadanego przez firmę parku maszynowego. Ponadto może funkcjonować jako samodzielne i kompleksowe oprogramowanie lub we współpracy z aktualnym systemem ERP, jeżeli takie już w przedsiębiorstwie funkcjonuje.

W jakich obszarach można wykorzystać system zarządzania produkcją?

Nowoczesne systemy do zarządzania produkcją obsługują wszystkie najważniejsze obszary, które wpływają na działalność firmy. Zaczynając od planowania procesu produkcji, przez kontrolę realizacji, kontrolę jakości, aż po wydajność maszyn i kontrolę ich sprawności. UNIS PRO pozwala na wprowadzenie do systemu wszelkich potrzebnych informacji m.in.: receptur, norm zużycia materiałów, dokumentacji technicznej, kart pracy czy przewodników. Oprogramowanie wyposażone jest w funkcje do planowania i optymalizacji produkcji poprzez stosowanie m.in. harmonogramów. Za pomocą UNIS PRO można kontrolować postęp prac każdego pracownika. Ponadto system w czasie rzeczywistym udostępnia informacje z poszczególnych stanowisk z linii produkcyjnej. To pozwala na całkowitą kontrolę i natychmiastowe reagowanie na pojawiające się problemy. Dodatkowo dzięki wykorzystywaniu specjalnych czujników można kontrolować wydajność wszystkich maszyn oraz ich sprawność. System powiadomi o wystąpieniu awarii lub usterki.

Zalety stosowania systemu zarządzania produkcją

Stosowanie systemu zarządzania produkcją realnie podnosi komfort pracy, przekłada się na podniesienie jakości oferowanych usług i konkurencyjności firmy. System PRO to sposób na wyróżnienie się, wzrost zadowolenia kontrahentów, a także utrzymanie stałych klientów i znalezienie nowych. Do korzystania z UNIS PRO potrzebny jest internet i przeglądarka internetowa. Do najważniejszych informacji związanych z Twoją firmą masz dostęp za pośrednictwem nowoczesnej platformy webowej, kiedy chcesz i gdzie chcesz. System obsługuje wszystkie standardowe formaty plików, więc potrzebną dokumentację możesz pobrać w takim formacie, w jakim Ci będzie wygodnie. UNIS PRO w swoich harmonogramach uwzględnia wszystkie święta i dni wolne oraz obecność poszczególnych pracowników, dlatego dane o terminach realizacji zleceń dostosowane są do danego okresu i mocy przerobowych. Niewątpliwą zaletą systemu zarządzania jest możliwość kontrolowania realnych kosztów poniesionych podczas realizacji określonego zlecenia i porównania go do kosztów założonych przez konstruktora lub technologa.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz