Zamknij
REKLAMA

Leasing na używany samochód? To prostsze niż myślisz!

16:42, 28.09.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Chcesz zbudować flotę pojazdów firmowych, jednak nieco niższym kosztem? Wcale nie musisz decydować się na leasing nowych samochodów. Ta forma finansowania obejmuje również auta używane. Sprawdź, kto może z niej skorzystać i na jakich warunkach.

Leasing dla firm to rozwiązanie niosące za sobą mnóstwo korzyści. Dlatego taka forma finansowania cieszy się ogromną popularnością. Warto jednak mieć świadomość, że w ten sposób można korzystać nie tylko z pojazdów fabrycznie nowych, ale również używanych. Chociaż ich pochodzenie może być różne, najbezpieczniej korzystać z samochodów oferowanych w salonach samochodowych. To gwarancja uzyskania auta w dobrym stanie technicznym i większa szansa na otrzymanie finansowania.

Leasing na używane auto – na jakich warunkach?

Leasing dla firm obejmujący auta używane właściwie nie różni się od finansowania fabrycznie nowych pojazdów. Zasady są identyczne – różne mogą być jednak szczegóły związane np. z okresem finansowania, kosztem, wysokością opłaty wstępnej.

Jeżeli chcesz ubiegać się o tego typu finansowanie, warto skorzystać z oferty używanych aut dostępnych w salonie samochodowym. Dzięki temu wszystkie formalności można dopełnić w jednym miejscu, a cała procedura będzie sprowadzać się do zaledwie kilku kroków.

Wystarczy tylko:

 • wybrać pojazd,
 • wypełnić wniosek o finansowanie,
 • oczekiwać na decyzję.

Jeśli firma leasingowa zaakceptuje wniosek, wówczas należy podpisać umowę. Po kilku dniach przedsiębiorca może wyjechać z salonu pojazdem i użytkować go przez okres trwania umowy.

Jak wybrać korzystny leasing dla firm?

Oferta firm leasingowych jest zróżnicowana, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie dogodne rozwiązanie. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii, aby finansowanie rzeczywiście było opłacalne i dopasowane do potrzeb.

Uwzględnij m.in.:

 • wysokość opłaty wstępnej,
 • wysokość miesięcznej raty,
 • okres finansowania,
 • sposób rozliczenia leasingu,
 • możliwość wymiany pojazdu na kolejny.

Chociaż każdy leasing dla firm ma opcję wymiany samochodu na nowy, ciekawym rozwiązaniem jest Leasing SMARTPLAN na używane pojazdy dostępny w Toyota Leasing. Dlaczego? Ma on wszystkie cechy korzystnego finansowania, a ponadto:

 • pozwala obniżyć miesięczne raty nawet o 60%,
 • opłata wstępna zaczyna się już od 0%,
 • istnieje możliwość wymiany samochodu na kolejny już po 12 miesiącach.

Tym sposobem możesz stać się właścicielem pojazdów marki Toyota, które wyróżniają się wysoką wartością rezydualną. To oznacza możliwość ubiegania się o kolejne finansowanie – bez konieczności angażowania środków własnych.

Leasing leasingowi nie jest równy, dlatego musisz poświęcić chwilę na porównanie dostępnych ofert. Warto rozważyć finansowanie w stylu Leasingu SMARTPLAN na używane auta, ponieważ nie tylko nie zachwiejesz płynności przedsiębiorstwa dzięki niskiej opłacie wstępnej, ale i nie obciążysz nadmiernie firmowego budżetu z powodu niskiej raty miesięcznej.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz