Zamknij
REKLAMA

Pociągi z Pesy popłynęły na Sardynię

13:57, 08.10.2020 | i
Skomentuj Fot. PESA Bydgoszcz
REKLAMA

Po raz pierwszy w  historii Pesa pociągi wyprodukowane w bydgoskich zakładach  były transportowane do klienta statkiem! Pierwsze cztery ATR220 Tr dotarły na Sardynię.

Po raz pierwszy w historii Pesa wyprodukowane w Bydgoszczy pociągi dotarły do klienta drogą morską. Pojazdy ATR220 Tr  dla włoskiej Trenitalia będą kursować po Sardynii. Pierwsze cztery dopłynęły właśnie na wyspę położoną na Morzu Śródziemnym. Po opuszczeniu fabryki w Bydgoszczy liniami kolejowymi dotarły przez Pizzę do portu Villa San Giovanni w Calabrii, a stamtąd przystosowanym do przewozu pojazdów szynowych promem popłynęły do Golfo Aranci na Sardynii. Na koniec, już po torach, dotarły do bazy w Cagliari. 

- To wyjątkowa dla nas sytuacja, bowiem po raz pierwszy w historii Pesa nasze pojazdy były dostarczane do klienta statkiem. Transport przebiegał bez problemów, wkrótce w podobną podróż na Sardynię wyruszą kolejne pojazdy - informuje Natalia Rachubińska, kierownik kontraktu Trenitalia w Pesa Bydgoszcz. 

Dostarczone na wyspę pojazdy rozpoczną regularne kursy z pasażerami na Sardynii w najbliższych tygodniach. W sumie będzie tam eksploatowanych 10 pociągów bydgoskiego producenta. ATR220 Tr  dostarczane na Sardynię to kolejny etap realizacji umowy Pesa z Trenitalia z 2013 roku. Największy włoski przewoźnik kolejowy zamówił 44 spalinowe zespoły trakcyjne, a w zeszłym roku skorzystał z opcji i zwiększył zamówienie o kolejnych 14 pojazdów. W sumie we Włoszech eksploatowanych jest 89 pojazdów Pesa, a ostatecznie będzie ich 99. Pojazdy wożą pasażerów między innymi w rejonach Florencji, Pizzy, Padwy, Bergamo czy Bolonii.

Zdjęcia: PESA Bydgoszcz

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

nic innegonic innego

9 1

jak tylko gromkie hip hip hurrrrrrrra.Tak trzymać i kłuć w oczy krajowych niedowiarków i ,,kombinatorów,, zasilających ,,zachodnich,, - wcale niekoniecznie lepszych kolesiów POd dyktando ,,zagranicznej kasy,,. 23:38, 08.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

3 0

Oby tak dalej niech widzą że Polacy to teraz mądry naród i tesz potrafią dobre pociągi produkowac 14:16, 09.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawyciekawy

0 0

pizze przywiezli ? po lie tam 11:30, 10.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%