Zamknij
REKLAMA

Jak gromadzić i wykorzystać wodę z deszczu? Konferencja MWiK-u

21:03, 08.10.2020 | i
Skomentuj Archiwum B24.PL
REKLAMA

9 października 2020 r. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja zapraszają na konferencję online (centrum konferencyjne Wieża Ciśnień Muzeum Wodociągów ul. Filarecka 1), podczas której nastąpi prezentacja doświadczeń MWiK w Bydgoszczy w zakresie wdrażania zielono-niebieskich rozwiązań na terenie miasta. Konferencja pt. „Zielono-niebieska infrastruktura - inspiracja, cyfryzacja i misja”  jest jednym z wydarzeń jubileuszu 120 lat Wodociągów Bydgoskich i Kanalizacji.

„Zielono-niebieska infrastruktura - inspiracja, cyfryzacja i misja” to już trzecia konferencja przygotowana przez MWiK w ramach projektu „Bydgoska retencja+2050”, dotyczącego zagadnień związanych z gromadzeniem i wykorzystaniem wód opadowych. Adresowana jest  do przedstawicieli samorządów, przedsiębiorstw branży wodociągowo-kanalizacyjnej oraz wszystkich instytucji i osób, którym bliska jest tematyka związana z gospodarowaniem wodami opadowymi. Realizujące ją w praktyce zielono-niebieskie rozwiązania, umożliwiając gromadzenie wody deszczowej na terenie miasta, osiedli, prywatnych nieruchomości, przyczynią się do zmniejszenia podtopień powstających w wyniku deszczy nawalnych, podniosą odporność miasta na zmiany klimatyczne, poprawią wygląd bydgoskich ulic i komfort życia mieszkańców.

Konferencja odbywać się będzie w trzech blokach tematycznych - INSPIRACJA, CYFRYZACJA i MISJA, co pozwoli na przedstawienie zagadnień związanych z deszczówką w sposób kompleksowy, z uwzględnieniem rozwiązań technicznych oraz dobrych praktyk i ciekawych inspiracji w zakresie gromadzenia i wykorzystywania wód deszczowych.

Działania bydgoskich Wodociągów związane z zagospodarowaniem wód opadowych oraz tworzeniem infrastruktury umożliwiającej retencję prowadzone są w ramach realizacji bydgoskiego, pionierskiego projektu budowy i modernizacji kanalizacji deszczowej i dostosowania sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych na terenie miasta Bydgoszczy. Bydgoski projekt jest jedynym w Polsce, który analizuje i rozwiązuje problemy funkcjonowania systemu kanalizacji deszczowej w skali całego miasta oraz zmienia sposób myślenia i patrzenia na wody opadowe oraz przestrzeń miejską. Nie wszystka woda z nawalnego deszczu musi trafić do kanalizacji deszczowej. Wodę tę trzeba gromadzić i zagospodarować, tylko trzeba stworzyć warunki. Koncepcja miasta-gąbki pochłaniającego deszcz i wdrożenie zielono-niebieskiej strategii zagospodarowania przestrzennego, promującej tworzenie odpowiednio zaprojektowanych parków, ogrodów deszczowych, naturalnych zbiorników retencyjnych oraz rozwiązań indywidualnych w przydomowych ogródkach.

Konferencja odbędzie się w trybie online, w piątek, 9 października 2020 (początek o 8.50, zaplanowana jest do godziny 13.30). Na konferencję zarejestrować się można na stronie bydgoskich Wodociągów TUTAJ.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

doradcadoradca

0 0

jak wykorzystac ? wypic bo miekka a Drzewiecki dostarca twarda i droga jak diabli 11:22, 10.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz