Zamknij
REKLAMA

Przetarg na budowę inkubatora przedsiębiorczości w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

11:29, 12.01.2021 | i
Skomentuj Wizualizacja Urzędu Miasta Bydgoszczy
REKLAMA

W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym ogłoszony został przetarg na budowę inkubatora przedsiębiorczości.

Inwestycja zostanie zrealizowana między nowym centrum technologicznym i centrum logistycznym firmy Lidl. Inkubator będzie składał się z dwóch części: 3-kondygnacyjnej biurowej oraz parterowej hali, w której będą mogły funkcjonować podmioty gospodarcze. Hala będzie podzielona na ponad 20 boksów. W nowym miejscu działalności gospodarczej będą mogły odbywać się prace montażowe, składowanie towarów, a także dozwolona będzie drobna produkcja z wyłączeniem produkcji spożywczej, szkodliwej oraz uciążliwej.

Każdy z boksów przeznaczony będzie dla innego użytkownika, ale łączenie boksów będzie dopuszczalne. Dostęp do hal zaplanowano bezpośrednio od zewnątrz. Każdy boks zostanie wyposażony w niezależną bramę wjazdową i drzwi wejściowe. Zaplanowano też wspólny węzeł sanitarny oraz jadalnię dla pracowników.

W budynku przewiduje się możliwość zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, w tym  poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dostęp na wszystkie kondygnacje odbywać będzie się bez barier architektonicznych. Budynek biurowy wyposażony zostanie w windę, odpowiednie toalety, nie będzie stopni pomiędzy parkingiem i wejściami do części biurowej i boksów.

Prace budowlane po podpisaniu umowy na realizację inwestycji potrwają około półtora roku. Szacowany koszt to około 19 mln zł. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny aplikuje o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rozwój infrastruktury biznesowej.  Ponadto planowany jest zakup wyposażenia, oprogramowania oraz sprzętu IT niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania wybudowanej infrastruktury.

Inwestycja w liczbach:

  • Powierzchnia obiektu – 5387 m2
  • Wysokość budynku - 11,93 m
  • Szacowany koszt – 19 mln zł
  • Zakładany poziom dofinansowania unijnego – 85%

Wizualizacje: Urząd Miasta Bydgoszczy

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

konieczniekoniecznie

25 0

Trzeba rozwijać bydgoski potencjał poprzez umożliwianie rozwoju młodym ( ale nie tylko ) - pełnym inwencji twórczej.Pora zakończyć podbieranie młodych, zdolnych do innych ośrodków.Przoduje w tym niedobry i stronniczy marszałczyna z,,kolesiami,, z bierutowskiego uniwerku ( oj jak tam wielu,,utajnionych,, ) dla których nie żal kasy z tzw,,puli samorzadu,,.My MUSIMY tworzyć siłę Bydgoszczy bo nie brak nam tęgich głów.Brakowało ZAWSZE kasy by dać szansę na rozwój wielu utalentowanym ludziom.Kuriosum stanowiło,,otwieranie,, kierunku weterynaria za Wisłą podczas gry kierunki biologiczno rolnicze BYLY i SA w Bydgoszczy.Pora z takimi nieodpowiedzialnym postępowaniem skończyć.Akademia Medyczna WINNA być samodzielną bydgoską uczelnią ( przecież TU powstała przy ogromnym wysiłku naszego miasta ) bo przecież TU ISTNIEJE i FUNKCJONUJE.Następnie powołać stomatologię itp itd.Podbieranie naszego potencjału i lokowanie go w Rydzykowie pora skończyć.Amen 12:59, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

olaola

2 0

Zbieraliśmy podpisy na utworzenie Akademi Medycznej i co? Gdzie są posłowie pisu ,jak zabrać 2mld zł ze służby zdrowia i dać na TVpis zrobili to szybko . Jak Gliński daje Tadzikowi z T... miliony a na młyny w Bydgoszczy 0 zł, posłowie Schreiber ,Latos i spadochroniarz, mistrz noża i widelca Kownacki uważacie że to w porządku 10:51, 06.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%