Zamknij
REKLAMA

Kongres Polskiego Biznesu wesprze przedsiębiorców, którzy wznowią działalność gospodarczą

17:25, 18.01.2021 | ech
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Prawnicy i działacze Kongresu Polskiego Biznesu zapowiedzieli pomoc przedsiębiorcom, którzy otworzą firmy pomimo obowiązujących obostrzeń związanych ze stanem epidemii. Zarządzony przez rząd lockdown określili jako nielegalny.

- Lockdown tak naprawdę jest nielegalny - powiedział Bartosz Woźniak z Kongresu Polskiego Biznesu podczas konferencji prasowej zorganizowanej na parkingu Sport Factory przy ul. Fordońskiej 160. Woźniak zaapelował do rządzących o odrobinę zdrowego rozsądku. Jednocześnie zapowiedział, że Kongres będzie wspierał prawnie przedsiębiorców, którzy zdecydują się wznowić działalność gospodarczą.

- Dlaczego możemy pójść do kościoła, a nie możemy pójść do restauracji,  której właściciele przecież zdają sobie sprawę, jakim zagrożeniem jest Covid i doskonale potrafią zabezpieczyć i stworzyć bariery, dzięki którym choroba nie będzie się przenosić. Dlaczego rządzący uważają, że zarazić możemy się w sklepie odzieżowym, a w markecie budowlanym już nie? - pytał Woźniak i dodał, że m.in. właściciele restauracji, klubów fitness, siłowni stanęli przed bankructwem.

Mec Joanna Wawrzyniak powiedziała, że dzisiaj jest 18 stycznia, dzień, w którym przedsiębiorcy, w których uderzyły obostrzenia mieli powrócić do normalnego funkcjonowania. - Jednak ubiegłotygodniowe informacje rządu o przedłużeniu obostrzeń zniweczyły ich nadzieję na powrót do normalności. To co się obecnie dzieje to jest pogwałcenie naszych konstytucyjnych praw. Zgodnie z art. 22 konstytucji wszelkie ograniczenia działalności gospodarczej mogą być ustanowione tylko w drodze ustawy. Obóz rządzący narusza nasze prawo do prowadzenia działalności gospodarczej, wydając covidowe rozporządzenia. Ograniczenia są nielegalne - podkreśliła mec. Wawrzyniak. - Jako Kongres Polskiego Biznesu chcemy pomóc osobom, które decydują się na otwarcie swoich przedsiębiorstw, pomimo obowiązujących nielegalnych rozporządzeń Rady Ministrów - dodała Wawrzyniak, zapowiadając pomoc w interwencjach i reprezentowanie osób pokrzywdzonych przez nielegalne działania rządu w postępowaniach administracyjnych i w postępowaniach w sprawach o wykroczenia.

- Wypuśćcie naród z kwarantanny, otwórzcie siłownie, dajcie ludziom iść do restauracji - zaapelował do rządzących Bartosz Zawiski.

Głos zabrał również Mirosław Kaczmarek, prezes Sport Factory. Pomoc rządu dla przedsiębiorców określił jako niewystarczającą i spóźnioną. - Czuję się jak na filmie Felliniego. Absurd goni absurd. Chcemy pracować, nie możemy pracować. Wierzę, że to wszystko się skończy. Odważni przedsiębiorcy, którzy się otworzą, muszą zmierzyć się z ewentualnymi konsekwencjami, którymi straszy nas państwo. Czy ja się otworzę, nie wiem... - powiedzial prezes Kaczmarek.

Kongres Polskiego Biznesu opracował broszurę informacyjną dla przedsiębiorców objętych ograniczeniami i zakazami w prowadzeniu działalności gospodarczej na skutek wprowadzenia stanu epidemii.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

fordonfordon

3 3

Jasne po trupach do kasy, egoizm czerwonych nowo bogackich w pełnej krasie!!!HAMSTWO!!!!!!!!!!! 20:27, 18.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ChamstwoChamstwo

0 1

pisze się właśnie tak. 09:07, 20.01.2021


Przedewszystki chodzPrzedewszystki chodz

4 3

Zamknięcie sektora szkolnictwa. Jest to zbrodnia przeciwko narodowi Polskiemu i całej ludzkości. To nie żart. Ten system jest zbrodniczy, dzieciom zabrano szkoły, demoralizuje się je przez gry komputerowe(celowo zawierające treści demoralizujące i ogłupiające), mass media, truje się szkodliwym jedzeniem, które jest dostępne w żabce, biedronce, sklepach osiedlowych itp.

Prywatyzacja szkolnictwa rozwiąże problemy ? W momencie, gdy pieniądz nie ma pokrycia w złocie, a przedsiębiorcą produktywnym może zostać ktoś, kto prowadzi studio tatuażu, morduje zwierzęta na masową skale, produkuje Coca-Colę, fast food, puszki i opakowania aluminiowe itp.

W USA dług studencki przekroczył 1,5 bln dolarów, natomiast Macdonald i Coca-Cola notują zyski. Tak wygląda cywilizacja śmieci. Służba zdrowia jest niewydolna, bo ludzie są truci na masową skalę, pielęgniarek brakuje, bo te kobiety pracują jako hostessy reklamujące kredyty w bankach itp.

Teraz ważą sie losy szkolnictwa w Polsce ale i wielu krajach Europy, chodź na przykład we Francji szkoły średnie i podstawowe są otwarte.

Korporacje nie chcą obecnie mieć wykształconych ludzi w Europie i USA, ponieważ wykształcony człowiek będzie oczekiwał wyższych stawek, może przeprowadzić sprawniej rewolucje, założyć własną firme lub zrzeszenie, działać społecznie itp.
09:16, 19.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

fordonfordon

2 2

Ale z ciebie filozof populista, strach się bać!!! 10:33, 19.01.2021


Zgadzam sięZgadzam się

4 2

Zgadzam się, zamknięcie szkół to celowy zabieg, by dzieci, młodzież stały się zdemoralizowane, ogłupione, i żeby korporacje zrobiły z Polaków niewolników. 11:23, 19.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

3 1

Pytanie do Pani mec. Joanny Wawrzyniak. Czy przymus "namordników" jest legalny ? 13:29, 19.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OrionOrion

2 1

Panie Leonardzie, a czy koronawirus działa legalnie, zgodnie z konstytucją RP ? Wydaje mi się, że jest to działalność nielegalna. Narusza prawo człowieka do życia w zdrowiu i spokoju. 14:51, 19.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzwederowoSzwederowo

2 1

Macie szczęście, że nie wsadzą Was do obozów odosobnienia jak w Niemczech.
Ekonomia czy życie? 16:29, 19.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%