Zamknij
REKLAMA

Lokalizacja jako główny czynnik inwestycji w apartamenty

20:00, 02.03.2021 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Planując zakup apartamentu, inwestor musi wziąć pod uwagę szereg aspektów, które pozwolą mu wprawnie ocenić wartość danego obiektu. I choć trendy na rynku nieruchomości zmieniają się, od lat najważniejszym czynnikiem wciąż pozostaje lokalizacja. Dlaczego jest ona tak istotna? Czy inwestycja w apartamenty może być opłacalna niezależnie od niej?

Lokalizacja apartamentu – jakie ma znaczenie dla wynajmujących długoterminowo?

Lokalizacja ma kluczowe znaczenie nie tylko dla inwestorów. Jej odpowiednie dobranie jest istotne szczególnie z perspektywy przyszłych wynajmujących. Osoby poszukujące apartamentu na najem długoterminowy szczególną uwagę zwrócą na takie aspekty jak bliskość miejsc pracy, uczelni, szkół lub przedszkoli. Dla nich liczy się także dobry dostęp do punktów usługowych oraz sklepów. Dla wynajmujących długoterminowo istotna jest także renoma danego regionu – apartamenty położone w prestiżowych dzielnicach będą cieszyć się większym zainteresowaniem niż te leżące w okolicach o nie najlepszej sławie. Lokalizacja w pobliżu głównych ulic i tras transportu miejskiego znacznie zwiększy atrakcyjność nieruchomości w oczach najemców. Inwestorzy planujący zakup apartamentu pod najem długoterminowy, muszą być świadomi tych potrzeb potencjalnych wynajmujących.

Jak lokalizacja wpływa na decyzje inwestorów?

Dobrze dobrana lokalizacja apartamentu to taka, która uwzględnia potrzeby wynajmujących. Wybierając umiejscowienie obiektu, inwestorzy starają się jak najlepiej przewidzieć zachowania potencjalnych klientów. Prognozie tej poddawane są rzeczy, jakie odwiedzający będą robić w czasie pobytu w danym miejscu. Często im bardziej różnorodna jest dana lokalizacja, tym większe prawdopodobieństwo, że przyciągnie ona wielu lokatorów. Duże miasta są więc idealnym środowiskiem dla powstających apartamentów. Tam też osiągają najwyższe ceny, zarówno transakcyjne, jak i najmu. Jednak nawet lokal położony w dużym mieście może nie cieszyć się zbytnią popularnością, jeśli nie jest usytuowany w jego odpowiedniej części. Dla przykładu, inwestorzy chcący pozyskać ruch związany z turystyką biznesową chętniej wybiorą więc apartamenty położone w prestiżowych dzielnicach bądź w pobliżu siedzib globalnych korporacji. Więcej na ten temat znajdziesz na https://republikawnetrz.pl/blog/inwestycja-w-apartamenty-wazna-perspektywiczna-lokalizacja/.

Jaką rolę odgrywa lokalizacja w przypadku apartamentów wakacyjnych?

W przypadku apartamentów wakacyjnych lokalizacja to pierwsza rzecz, na którą zwracają uwagę inwestorzy. Ma ona kluczowe znaczenie dla odwiedzających dane miejsce w celach turystycznych. Zwolennicy określonego spędzania czasu podczas wyjazdu docenią obecność powiązanych z nim obiektów w pobliżu miejsca pobytu. Odwiedzający zwrócą uwagę także na walory wypoczynkowe danej lokalizacji. Duże znaczenie ma również rozłożenie interesujących dla turystów miejsc w okolicy apartamentu. Gęste skupienie atrakcyjnych dla gości obiektów w pobliżu pozwoli na bezproblemowe przemieszczanie się do pożądanych lokacji bez konieczności korzystania z transportu, czy to prywatnego, czy komunikacją miejską. Ułatwi także piesze zwiedzanie i znacząco zredukuje czas potrzebny do przebywania drogi pomiędzy danymi miejscami.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%