Sezon grzewczy to dla wielu osób poważne wydatki – koszty ogrzewania zależą od wielu czynników. Są jednak skuteczne sposoby, by obniżyć wysokie rachunki za ogrzewanie w domu. Jednym z rozwiązań są pompy ciepła – nowoczesne, bezpieczne i oszczędne urządzenia grzewcze.

Aby obniżyć rachunki za prąd, warto inwestować w nowoczesne rozwiązania grzewcze – jak efektywna pompa ciepła, solidne i szczelne okna, a także dbać o regularne wietrzenie w domu, rozważyć montaż ogrzewania podłogowego i utrzymywać optymalną temperaturę. Poniżej wybrane sposoby, które pomogą zredukować wydatki, a inwestycja w nie zwróci się bardzo szybko.

Pompa ciepła – nowoczesne rozwiązanie zastępujące kotły grzewcze

Dobrym rozwiązaniem w domu jednorodzinnym są nowoczesne pompy ciepła PCCO służące do ogrzewania budynku i pompy PCWU do ogrzewania wody użytkowej. Coraz częściej pompy ciepła zastępują tradycyjne kotły grzewcze – ponadto zapewniają niższe koszty eksploatacji niż kocioł.

Pompa ciepła jest jednym z najefektywniejszych urządzeń grzewczych, dzięki wykorzystaniu powietrza, gruntu lub wody, czyli energii odnawialnej. Instalacja pozwala osiągnąć oszczędności nawet do 70% w zakresie ogrzewania i ciepłej wody. Jej zaletą jest też możliwość zdalnego nadzoru przez Internet. Dostępne są różne modele urządzeń – m.in. o wysokiej klasy efektywności energetycznej do A+++ – a także duży wybór dodatkowego osprzętu.

Co ważne, pompą ciepła można wygodnie zarządzać z każdego miejsca na świecie. Warto skorzystać w tym celu ze specjalnych systemów, np. EKONTROL od Hewalexa. Dzięki niemu możemy zdalnie ustawić odpowiednią temperaturę, kontrolować zużycie energii i wyłączać urządzenie w dowolnym momencie. A to świetny sposób na sprawne kontrolowanie comiesięcznych wydatków. Rachunki w dół, komfort w górę!

Zainwestuj w ogrzewanie podłogowe

Wysoki komfort termiczny pozwoli też odczuć montaż ogrzewania podłogowego. Ciepła podłoga to skuteczny sposób, by obniżyć koszty ogrzewania – możliwe jest obniżenie temperatury bez utraty ciepła. Ogrzewanie podłogowe w stosunku do tradycyjnego pozwala zmniejszyć zużycie energii aż o 30%.

Dla ludzi korzystniej jest, jeśli wyższa temperatura będzie przy podłodze, a na poziomie głowy – niższa. Taki rozkład ciepła wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Popularność ogrzewania podłogowego rośnie z roku na rok.