Klienci biura sprzedaży Grupy Murapol w Bydgoszczy przy ul. Akademickiej 13d, którzy odwiedzili dzisiaj mieszkaniowego dewelopera podczas "dnia otwartego" mieli wyjątkową okazję spotkania się z najsłynniejszym polskim narciarzem wysokogórskim.
Andrzej Bargiel, który w 2018 roku jako pierwszy człowiek zjechał na nartach z K2, opowiadał o swoim najnowszym osiągnięciu związanym z wyprawą Karakoram Ski Expedition. 30 kwietnia 2021 roku jako pierwszy człowiek w historii zdobył szczyt Yawash Sar II w paśmie Karakorum, po czym zjechał z niego na nartach.
Gość Dnia Otwartego Murapola i ambasador firmy opowiadał o kulisach skialpinizmu, będącego połączeniem wspinaczki zimowej, wędrówki na nartach oraz zjazdu narciarskiego w terenie górskim, o znacznym stopniu nachylenia i dużych niebezpieczeństwach. Mówił o przygotowaniach do ekstremalnych ekspedycji i metodach treningowych oraz koniecznych cechach wymaganych przy uprawianiu tego sportu: doświadczeniu górskim, umiejętnościach orientacyjnych, doskonałej znajomości techniki zjazdu narciarskiego, odporności psychicznej.
Ogólnopolski Dzień Otwarty Grupy Murapol był też okazją do znalezienia mieszkania w atrakcyjnej cenie. Firma oferowała tego dnia rabat na nowe mieszkania do 29 tys. zł.