Zamknij

PESA zbuduje 30 tramwajów dla Koszyc. Przetarg rozstrzygnięty!

13.22, 08.07.2021 i
Skomentuj PESA Bydgoszcz S.A.
REKLAMA

Koszyce ogłosiły przetarg na dostawę do 30 tramwajów w lutym tego roku. Swoje oferty złożyły dwie firmy PESA i Skoda Transportation. Po ich ocenie zamawiający poinformował o wyborze oferty bydgoskiej spółki.

PESA zaoferowała Koszycom dwukierunkowy tramwaj będący rozwinięciem pojazdów z rodziny Twist. Tramwaj o długości 32 metrów będzie w 100% niskopodłogowy, oparty na 4 wózkach skrętnych i wyposażony w dwa pantografy. Jednocześnie będzie nim mogło podróżować 236 pasażerów.

Wygrana w słowackich Koszycach oznacza dla PESA wejście na kolejny europejski rynek. Do tej pory spółka dostarczyła tramwaje do Węgier /Segedyn/, Rosji /Moskwa, Kaliningrad/, Rumunii /Kluż/ i na Ukrainę /Kijów/. Podpisała również umowę na dostawy tramwajów dla rumuńskich Jassów i wygrała przetarg w innym rumuńskim mieście - Krajowa oraz w Bułgarii (Sofia).

W tej chwili w bydgoskiej fabryce PESA trwa produkcja kolejnych tramwajów dla Kijowa, Śląska, Torunia i rumuńskich Jassów.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

no tono to

6 0

teraz pora na tramwaje dwukierunkowe dla Bydgoszczy.Zginie problem kosztownych pętli końcowych.W bardzo wielu miastach stosuje się takie rozwiazania, więc czemu nie i u nas ? 12:21, 10.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%