Zamknij

17 tramwajów PESA Twist pojedzie do Rumunii

14.33, 19.07.2021 i
Skomentuj Podpisanie umowy PESA Bydgoszcz - Miasto Krajowa (Rumunia) na dostawę 17 tramwajów
REKLAMA

Umowa na dostawę 17 tramwajów  PESA Twist została dzisiaj podpisana w ratuszu w Krajowy (Rumunia). Zakup taboru jest częścią realizowanego przez władze miasta projektu modernizacji transportu publicznego.

- Dla mnie i administracji, którą kieruję, kwestia rozwoju transportu publicznego jest jednym z kluczowych zadań, które realizujemy w oparciu o spójną, dopracowaną strategię mobilności miejskiej. W ostatnich latach mieszkańcy już odczuli korzystne zmiany w transporcie, a dzięki podpisanej właśnie umowie będą mogli podróżować nowoczesnymi, komfortowymi tramwajami  - powiedziała podczas konferencji Lia Olguta Vasilescu, burmistrz Krajowy.

Lia Vasilescu podkreśliła również, że liczy nie tylko na dostawę nowoczesnych tramwajów, ale również owocną współpracę z PESA w rozwoju transportu szynowego w mieście.

- PESA w ostatnich 20 latach współuczestniczyła w realizacji projektów rozwoju szynowego transportu publicznego, których wartość sięga kilku miliardów złotych. Zapewniam panią burmistrz, że nie tylko dostarczymy do Krajowy spełniające europejskie standardy tramwaje, ale będziemy się dzielić doświadczeniem i wiedzą zebraną podczas realizacji podobnych unijnych projektów dla kilkunastu miast  - zadeklarował Krzysztof Zdziarski, prezes PESA Bydgoszcz.

PESA zaproponowała Krajowy tramwaje Twist nowej generacji, które są projektowane jako punkt wyjścia dla dla całej rodziny pojazdów o roboczej nazwie Tram.eu. Modułowość tej konstrukcji będzie umożliwiała, w zależności od oczekiwań klienta, nie tylko dowolnie zabudowywać wnętrze, ale także wyposażać tramwaje w nowoczesne systemy dobrane do lokalnych warunków technicznych i potrzeb.  PESA Twist Craiova to tramwaje jednokierunkowe, o długości 27m, z 58 miejscami siedzącymi i przestrzenią dla niepełnosprawnych, wyposażone w systemy diagnostyczne, klimatyzację, Wi Fi czy gniazda USB.

- Projekt Twista dla Krajowy to najnowocześniejszy nasz tramwaj. Jesteśmy gotowi do budowy prototypu, po testach i homologacji rozpoczniemy produkcję, a zakończenie dostaw zgodnie z umową nastąpi 22 miesiące od daty podpisania umowy - dodała Hanna Wiśniewska-Sibru, przedstawicielka PESA na rynku rumuńskim.

Tramwaje PESA jeżdżą również w rumuńskim Klużu-Napoce, a w tej chwili PESA produkuje pojazdy dla Jassów.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

>><<>><<

1 4

No, no, sprzęt z "górnej półki" bubli, który w Bydgoszczy naprawiany jest dopiero po zakończeniu gwarancji - jak piasecznice z wadą fabryczną, zły stop stali na wózkach, sterowanie klimatyzacją i wentylacją itd. Nie się PESA lepiej zajmie produkcją czegoś miej wymagającego - może taczki? 01:18, 20.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FebiFebi

1 0

Sam się zajmij zazdrośniku . 16:11, 30.07.2021


0%