Zamknij
REKLAMA

PGE Energia Ciepła i KPEC razem dla rozwoju sieci ciepłowniczej w Bydgoszczy

14:01, 20.07.2021 | i
Skomentuj Bydgoska elektrociepłownia należąca do PGE Energia Ciepła i Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej 20 lipca 2021 zawarły umowę, której celem jest rozwój lokalnego rynku ciepłowniczego. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Bydgoska elektrociepłownia należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE i Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej 20 lipca br. zawarły umowę, której celem jest rozwój lokalnego rynku ciepłowniczego w Bydgoszczy.

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE i Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zawarły dzisiaj umowę, której celem jest pozyskanie większej liczby odbiorców ciepła wytwarzanego przez spółkę Skarbu Państwa, a dystrybuowanego przez spółkę miasta.  Rozbudowa publicznej sieci ciepłowniczej ma również na celu  poprawę jakości powietrza w mieście.

- Bydgoszcz od lat podejmuje szereg działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji. Realizujemy różne projekty międzynarodowe, których celem jest walka ze smogiem i jego skutkami oraz ograniczenie zużycia energii cieplnej poprzez chociażby termomodernizację budynków publicznych. Umowa pomiędzy PGE Energia Ciepła a Komunalnym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej wpisuje się w nasze działania, gdyż  pozwoli na dalszy  rozwój sieci ciepłowniczej i tym samym zaproponowanie mieszkańcom kolejnych osiedli skorzystanie z ciepła systemowego, co zdecydowanie wpływa na ograniczenie niskiej emisji w mieście  – komentuje zawarcie umowy prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Zgodnie z zawartą umową PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zobowiązały się do maksymalizacji przyłączeń obiektów do istniejącej i rozbudowywanej miejskiej sieci ciepłowniczej. Rozszerzona współpraca jest potwierdzeniem dobrej współpracy pomiędzy spółkami i miastem.

- Jako producent ciepła i energii elektrycznej jesteśmy nierozerwalną częścią miast, w których prowadzimy działalność i uczestniczymy w ich transformacji energetycznej, przechodząc na paliwo gazowe. Nasze działania wpływają na poprawę jakości powietrza, co w konsekwencji przekłada się na zdrowie mieszkańców. Dzisiejsze podpisanie umowy pomiędzy naszą spółką a KPEC jest dowodem dobrej współpracy w obszarze bezpieczeństwa energetycznego i cieplnego Bydgoszczy – powiedział Przemysław Kołodziejak, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

Zarówno PGE Energia Ciepła, jak i bydgoski KPEC zgodnie deklarują wolę wspólnego działania na rzecz rozwoju lokalnego rynku ciepła w Bydgoszczy. Rozbudowa obecnie istniejącej sieci ciepłowniczej, w tym budowa ciepłociągów i przyłączy przyczyni się do rozszerzenia i pozyskania nowych odbiorców ciepła pochodzącego z sieci zasilanej przez PGE Energia Ciepła.

- Dla KPEC Spółka z o.o. nadrzędnym celem jest poprawa jakości powietrza na obszarze Bydgoszczy, poprzez przyłączanie możliwie dużej liczby odbiorców oraz budowę nowych elementów i modernizację istniejącej infrastruktury ciepłowniczej. Stale dążymy do rozbudowy sieci ciepłowniczych, warto jednak nadmienić, że w Bydgoszczy jest wiele miejsc, gdzie sieć ciepłownicza KPEC istnieje a przyłączenie odbiorców możliwe jest niemal „od ręki“, do czego zachęcamy - powiedział Andrzej Baranowski, prezes zarządu KPEC Spółka z o.o. w Bydgoszczy.

Segment ciepłownictwa jest obecnie w okresie głębokiej transformacji. Znalazło to odzwierciedlenie w ogłoszonej w ubiegłym roku Strategii Grupy PGE. W myśl jej założeń do 2030 r. w produkcji ciepła planowane jest korzystanie w 70 proc. ze źródeł zero i niskoemisyjnych.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

5 3

Kopcąca elektrociepłownia to tylko jedno z zagrożeń dla człowieka i środowiska... 16:11, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenekZenek

11 2

Cel tej umowy jest zupełnie inny: za wszelką cenę uchronić KPEC *%#)!& Oto dowód. Nasza wspólnota mieszkaniowa kuchenki gazowe w mieszkaniach zastąpiła elektrycznymi, a węglowe piece chciała zastąpić ogrzewaniem z KPEC. Kazano nam czekać na przyłączenie prawie pół roku, więc zainstalowaliśmy sobie własną kotłownię gazową. W taki sposób mamy tańsze ciepło i nie płacimy pensji Baranowskiemu, mianowanym przez Bruskiego członkom rady nadzorczej i wielu innym. Jeżeli tak zrobią wszyscy, KPEC padnie, czego tej firmie życzę. A Baranowski z Bruskim opowiadają różne bajki Przyłączenie niemal "od ręki" z pewnością jest bajką. 18:55, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenekZenek

5 2

Nie rozumiem, dlaczego portalowy cenzor wyrzuca słowa "przed upadkiem". Cenzorze: ogarnij się! 18:57, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

7 0

Pół roku czekania to pikuś. Naszej wspólnocie KPEC zaproponował przyłączenie za dwa lata i też się wypięliśmy na tę propozycję. 21:49, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

4 1

@Zenek i Marek. Dobrze wiemy, że tu przede wszystkim chodzi o łatwy żer dla "tłustych kotów"... 11:50, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stewardsteward

0 5

Sami znawcy widzę w komentarzach XD 14:22, 21.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BoBo

4 0

kończyli lepsze szkoły, niż szkoła stewardów.... 17:45, 21.07.2021


KrzysztofKrzysztof

5 0

My założyliśmy właśnie wspólnotę, by uwolnić się od rozdętej administracji spółdzielni mieszkaniowej. Też planujemy własną kotłownię gazową i wypowiedzenie umowy KPEC. 17:51, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MietekMietek

4 0

To Baran Owski jeszcze jest preziem KPEC? Przecież przez jego nieudolność i ceny z kosmosu Bruski przegra wybory. 01:16, 22.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%