Zamknij
REKLAMA

Pierwsze tramwaje Pesy już kursują w rumuńskich Jassach

13:19, 09.09.2021 | i
Skomentuj Fot. PESA Bydgoszcz S.A.
REKLAMA

Dzisiaj w Jassach (Rumunia) Pesa przekazała władzom miasta pierwsze tramwaje typu Swing. Umowa na wybudowanie 16 tramwajów została podpisana w czerwcu ubiegłego roku.

- Władze Jassów dotrzymują obietnicy złożonej mieszkańcom - transport publiczny będzie inteligentny, bezpieczny i ekologiczny. Zachęcam wszystkich mieszkańców i odwiedzających Jassy by jako środek transportu wybierali tramwaje, a nie samochody. Pokażmy, że dbamy o nasze miasto i jakość powietrza, którym oddychamy. Nowe tramwaje to podróż w komfortowych warunkach. Dziękuję PESA za świetnie wykonane pojazdy. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie kontynuowana - skomentował wydarzenie  burmistrz Jassów, Mihai Chirica.

Pierwsze Swingi dotarły do Jassów w lipcu. Po serii testów i jazd próbnych zostały dopuszczone do eksploatacji z pasażerami.

- Cieszę się, że kolejne dopuszczone do ruchu za granicą tramwaje będą wozić mieszkańców Jassów, historycznej stolicy Rumunii. Rumuński rynek jest dla nas bardzo ważnych, chcemy rozwijać naszą obecność tutaj, a nasza dotychczasowa współpraca pokazuje, że możemy razem budować transport publiczny na europejskim poziomie -  podkreślił Krzysztof Zdziarski, prezes Pesa Bydgoszcz SA.

Tramwaj, który Pesa zaoferowała Jassom został zaprojektowany w oparciu o najlepsze rozwiązania pojazdu 122 NaŁ-10 oraz został odpowiednio zmodyfikowany i dopasowany pod potrzeby rumuńskiego klienta. Klasyczny i sprawdzony w wieloletniej eksploatacji 5-członowy pojazd z rodziny Swing o długości 30 metrów oferuje użytkownikowi 100% niskiej podłogi, może zabrać do 240 pasażerów, w tym prawie 60 na miejscach siedzących. Tramwaje wyposażono w  nowoczesne systemy sterowania, diagnostykę on line, monitoring video i wiele innych systemów ułatwiających pracę motorniczych oraz zwiększających komfort podróżowania. Swój udział w produkcji pojazdów miały też lokalne, rumuńskie firmy. z którymi Pesa nawiązała współpracę.

Obecnie w Jassach jest już 6 z zamówionych tramwajów .

Pesa Bydgoszcz SA i Urząd Miasta Jassy podpisały umowę na dostawę 16 tramwajów typu Swing. Wartość kontraktu to prawie  130 mln zł.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%