Zamknij
REKLAMA

Tłumy na Jarmarku Kujawsko-Pomorskim w Myślęcinku

16:47, 12.09.2021 | i
Skomentuj Jarmark Kujawsko-Pomorski w Myślęcinku 2021. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Na Jarmark Kujawsko-Pomorski, imprezę organizowaną przez Leśny Park Kultury i Wypoczynku, po rocznej przerwie, wybrały się tłumy bydgoszczan. Jak przystało na święto smaku i folkloru powodzeniem cieszyły się stoiska z naturalną żywnością, w tym z pysznymi wędlinami. Nie zabrakło  tańca, muzyki i rękodzieła.

Po rocznej przerwie, Jarmark Kujawsko-Pomorski ponownie zagościł w Myślęcinku.

Jarmark to przede wszystkim stoiska, gdzie można było kupić wiejskie wyroby i przeróżne rękodzieła. Można było spróbować i zaopatrzyć się w najróżniejsze miody i napoje, a także tradycyjne potrawy, przekąski, w tym pasztety, smalec, sery, czy wiejskie kiełbasy. Twórcy ludowi oferowali wyroby artystycznego rękodzieła. Były degustacje, animacje oraz występy zespołów pieśni i tańca z naszego regionu.

Równocześnie z jarmarkiem, na padoku poniżej ulicy Konnej, odbył się  IV Przegląd Hodowlany Koni Rasy Tinker zorganizowany przez Ośrodek Rekreacji Konnej "Pod Aniołami". Podczas przeglądu międzynarodowa komisja sędziowska dokonała oceny wierzchowców zaprezentowanych przez hodowców z całej Polski.

Zainteresowanie wzbudziła prezentacja zabytkowego sprzętu rolniczego, w tym pokaz młócenia,  zorganizowana przez AGRO-Retro-Grupę z Międzykółkowej Bazy Maszynowej z Kruszyna oraz Skansen „Łochowice” z Łochowa.

Repertuar muzyczny nikogo na jarmarku nie zaskoczył. Na scenie zaprezentowały się regionalne zespoły muzyki ludowej, tańca i śpiewu  m.in. bydgoskie „Płomienie”, Zespół Pieśni i Tańca „Kujawioki od Dobrego”, Zespół Pieśni i Tańca „Bronisławianki” z Bronisławia, Zespół Pieśni i Tańca „Nadwiślanie” z Czarża, Zespół „Złoty Krąg” z Gminy Bobrowo, Zespół Pieśni i Tańca „Powiślanki” z Kwidzyna.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

O la,laO la,la

2 3

Wirus miał sporo roboty i w pakiecie dostały go te tłumy ! 09:24, 13.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xyzxyz

0 4

taaaa... pisowski wirus 09:30, 13.09.2021


0%