Zamknij
REKLAMA

Atos R&D ze statusem Centrum Badawczo-Rozwojowego

15:41, 15.09.2021 | i
Skomentuj Autor: Pit1233 /z:Wikipedia/
REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przyznało Atos Poland R&D status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Przedsiębiorstwa, które uzyskały status CBR, są wsparciem technicznym oraz naukowym dla konkretnych branż i specjalizacji.

- Tytuł Centrum Badawczo-Rozwojowego to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się, że dołączyliśmy do prestiżowego grona 34 firm, które mogą pochwalić się takim tytułem. – mówi Robert Wichłacz, członek Zarządu Atos Poland R&D - Jest to najlepszy prezent na pierwsze urodziny naszego centrum badawczego. Wierzymy, że status CBR umocni Atos Poland R&D na mapie innowacyjnych partnerów dla biznesu - dodaje Wichłacz.

Aby otrzymać status CBR firma musiała spełnić szereg warunków: przedstawić opis badań, prac rozwojowych prowadzonych i zrealizowanych w ostatnim roku, a także ich wyników oraz wykaz uzyskanych akredytacji, patentów czy zastosowań w praktyce.

Przedsiębiorcy, którzy posiadają status "centrum badawczo-rozwojowego" nadany na podstawie Ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej, w zakresie prowadzonych prac badawczo-rozwojowych mogą korzystać z szeregu ulg i rozwiązań wspierających dostęp do specjalistycznego sprzętu i wiedzy eksperckiej, tak ważnych w obszarze badań i rozwoju.

Zespoły Atos dostarczają usługi oraz nowe technologie do największych marek ze świata elektroniki, usług IT, branży chemicznej oraz opieki zdrowotnej. Szacuje się, że usługi firmy pomagają podnieść poziom bezpieczeństwa aż 500 000 pracowników tych organizacji.

Atos jest obecny w Polsce od ponad 20 lat. W tym czasie stał się miejscem pracy dla ponad 5000 specjalistów o unikalnych umiejętnościach i doświadczeniu w pracy przy projektach na światowym poziomie. Oddziały Atos są obecne w największych polskich miastach, w tym w Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MarkMark

36 1

Biznes w Metropolii Bydgoszcz musi się rozwijać tak dalej!! 18:04, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przecieżprzecież

28 0

to Bydgoszcz jest REGIONALNYM centrum techniki i nowoczesnych nauk informatycznych. W końcu mimo wielu lat,,hamowania,, WRESZCIE jest u NAS Politechnika, która winna skupiać wokół siebie wszelką innowacyjność, a nie sztucznie wymyślane,,kierunki,, na UMK.Jeszcze tylko powrót do macierzy, czyli Bydgoszczy NASZEJ d.Akademii Medycznej jako SAMODZIELNEJ uczelni a nie przyklejonego Collegium...pozbawianego wszelkimi sposobami obiecywanej autonomii ( ale PO co nam ona ? ).Zresztą NIGDZIE w Polsce nie ma takiej sklejanki Uniwersytetu z Akademią M3edyczną i na dodatek rozlokowanych w ODDZIELNYCH miastach.Pora ten idiotyzm,,wyprodukowany,, przez paskudnego Kostka ZLIKWIDOWAC !!!! No i ,,dziwnie,, także ,, składana,, weterynaria, której miejsce jest przy uczelni stricte ROLNICZYM a nie znowu,,zawłaszczane,, przez słabnący UMK. Czas powrotu do LOGICZNEGO i ROZUMNEGO rozwoju każdej z dziedzin nauki, NIEKONIECZNIE TYLKO - jak to ma miejsce w chorym działaniu mozaikowej uczelni w Toruniu.Czasy dominacji tego Uniwerku w Polsce północnej już minęły - i BARDZO DOBRZE - wraz z powołaniem Uniwersytetów w Gdańsku, Szczecinie, ale też w Olsztynie i Bydgoszczy. 19:10, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcawyborca

7 0

ponad 5000 specjalistów robi wrażenie. 21:18, 04.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%