Zamknij

PESA dostarczy kolejne 25 tramwajów do Sofii

13:58, 18.11.2021 i Aktualizacja: 12:35, 19.11.2021
Skomentuj Fot. PESA Fot. PESA

PESA i Stolichen Electrotransport EAD, czyli tramwajowy przewoźnik stolicy Bułgarii, podpisały umowę na dostawę 25 tramwajów typu Swing. Ze względu na ograniczenia wynikające z sytuacji związanej z COVID-19  w Bułgarii umowa została podpisana korespondencyjnie. Czwarty już kontrakt bydgoskiej spółki dla bułgarskiej stolicy stał się faktem.

Umowa między PESA i Stolichen Electrotransport EAD zakłada dostawę 25 tramwajów. Będą to niskopodłogowe, pięcioczłonowe Swingi o długości 30 m, z 41 miejscami siedzącymi i 160 stojącymi. Tramwaje będą klimatyzowane, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i niedowidzących.

Przetarg rozstrzygnięto w lipcu 2020 roku, ale kolejne odwołania konkurentów PESA doprowadziły do wydłużenia postępowania. W dialog ze stroną bułgarską zaangażowało się polskie MSZ, rozmowy prowadził między innymi wiceminister Paweł Jabłoński i Ambasada RP w Sofii.

- Ze względu na przedłużającą się procedurę odwoławczą długo czekaliśmy na podpisanie umowy, ale zgodnie z założeniami kontraktu dostawy Swingów do Sofii zakończą się w 2023 roku - podkreślił Marcin Grzyb, dyrektor  sprzedaży LRV PESA Bydgoszcz.

Do tej pory na bazie 3 kontraktów PESA dostarczyła do Sofii 37 tramwajów. Po zakończeniu realizacji podpisanej dzisiaj umowy w stolicy Bułgarii będą jeździć 62 nowoczesne Swingi wyprodukowanej w bydgoskiej firmie.

Fot. PESA

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%