Zamknij

Nowa sieć magazynów. Powstaje 7R Park Bydgoszcz

17:18, 18.11.2021 i Aktualizacja: 18:26, 20.11.2021
Skomentuj 7R Park Bydgoszcz - wizualizacja 7R Park Bydgoszcz - wizualizacja

7R rozpoczął budowę pierwszego w województwie kujawsko-pomorskim kompleksu magazynowego. W ramach 7R Park Bydgoszcz, na powierzchni ponad 68 700 mkw., deweloper wybuduje dwa obiekty. Wśród najemców znajdą się operator logistyczny Rohlig Suus Logistics oraz ogólnopolska sieć sklepów Stokrotka.

7R Park Bydgoszcz zlokalizowany będzie w południowo-wschodniej części miasta, co zapewni dogodne połączenie z centrum, jak i z siecią dróg krajowych. Zgodnie z harmonogramem deweloper wybuduje dwa obiekty. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytkowania w maju przyszłego roku, kolejny w IV kwartale 2022. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Atlas Ward.

- Nasze plany zakładają, że do 2025 roku portfolio projektów zrealizowanych przez 7R powinno przekroczyć 4,5 miliona mkw. Jesteśmy obecni na największych rynkach magazynowych w Polsce, a obecnie rozszerzamy obszar działalności o nowe lokalizacje. W Bydgoszczy przy ul. Wojska Polskiego budujemy przyjazny środowisku, wielkopowierzchniowy kompleks magazynowy. Pierwsi najemcy wprowadzą się do obiektu już na wiosnę 2022 roku - zapowiada Bartłomiej Krawiecki, wiceprezes i COO w 7R.

Powierzchnia w pierwszym budynku 7R Park Bydgoszcz zostanie dostosowana do konkretnych wymagań najemców – sieci sklepów spożywczych Stokrotka oraz Rohlig Suus Logistics. W części kompleksu znajdzie się nowoczesny terminal przeładunkowy typu cross-dock. Wysokość składowania w niemal całym obiekcie wyniesie 11,7 m. W połączeniu z zastosowaniem posadzki o nośności 7 ton daje to możliwość bardziej efektywnego wykorzystania powierzchni. Strefa rozładunkowa zostanie wyposażona w dodatkowe świetliki, co zapewni lepsze doświetlenie światłem dziennym.  

Minimalna temperatura wewnątrz obiektu wyniesie 15°C, przy -20°C na zewnątrz. Destryfikatory, odprowadzające ciepłe powietrze spod sufitu w niższe partie budynku, oraz zastosowanie grubszej izolacji w ścianach i dachu budynku zwiększą efektywność energetyczną inwestycji, tak samo jak zainstalowane tam oświetlenie LED. 7R Park Bydgoszcz zaoferuje klientom dużą elastyczność pod kątem rodzajów i wielkości modułów na wynajem – najmniejszy z nich wyniesie 3 000 mkw.

Obiekt w Bydgoszczy powstaje zgodnie z proekologicznym standardem budownictwa 7R, co potwierdzi certyfikat BREEAM.

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

gośćgość

3 20

Kto będzie zgarniał śnieg z dachu? 16:57, 19.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DonDon

22 0

Biznes w Metropolii Bydgoszcz kwitnie oj nie wszystkim to na rękę! 14:51, 22.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%