Zamknij

Maszyny do obróbki drewna

17:04, 24.11.2021 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 17:08, 24.11.2021
Skomentuj

Drewno i materiały drewnopochodne powszechnie wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłu: w budownictwie, górnictwie, energetyce, produkcji mebli, podłóg, opakowań, papieru, instrumentów muzycznych, materiałów biurowych, zabawek czy sprzętu sportowego. Właśnie dlatego, w zakładach działających w branży drzewnej istnieje tak duże zapotrzebowanie na profesjonalne maszyny do obróbki drewna. Ich zakup jest kluczem do szybkiego procesu produkcyjnego przy zachowaniu najwyższej jakości produktu końcowego.

Przemysłowa obróbka drewna

Każdy zakład dąży do zmaksymalizowania wydajności produkcji. Nie inaczej jest w przemyśle drzewnym. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że szybkość nie może oznaczać rezygnacji z najwyższej jakości. Właśnie dlatego, warto inwestować wyłącznie w maszyny renomowanych producentów, które działają wydajnie i precyzyjnie. Liderzy branży nie mogą pozwolić sobie na wypuszczanie na rynek maszyn, które nie spełniają standardów jakości i bezpieczeństwa.

Kluczem do zakupu odpowiednich maszyn do obróbki drewna jest wybór profesjonalnego dystrybutora. Trudno nadążyć za wszystkimi nowinkami technicznymi, dlatego warto zaufać profesjonalistom. Dystrybutor, który posiada wiedzę i doświadczenie w branży, bez trudu dobierze maszynę, która spełni oczekiwania przedsiębiorcy. Profesjonalna firma oferuje jednak więcej niż tylko wybór odpowiedniego rozwiązania dla konkretnej firmy.

Doświadczonym dystrybutorem maszyn do drewna jest firma MM Maszyny do Drewna. Marka to wynik dwudziestoletniego doświadczenia w na rynku maszyn i technologii drewna w kraju oraz za granicą. Firma jest dystrybutorem produktów znanych marek takich, jak Untha, E-Chain, Ledinek czy C. F. Nielsen. Oferuje nie tylko maszyny, ale też profesjonalny serwis, kompletne linie technologiczne czy rozwiązania pod klucz. Osoby, które szukają niezawodnych maszyn do drewna powinny więc skorzystać z doświadczenia specjalistów w tej dziedzinie, aby mieć pewność, że wybierają najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy.

Solidne maszyny do drewna

Obróbka drewna to szeroka dziedzina, pod którą można podpiąć wiele procesów technologicznych. W ofercie marki znalazły się więc różnego rodzaju maszyny, przeznaczone zarówno dla małych, jak i większych przedsiębiorstw.

Firma MM Maszyny do Drewna dostarcza m. in. brykieciarki, przeznaczone do produkcji ekologicznego materiału opałowego ze zrębków drzewnych i innego rodzaju biomasy. Dostępne są również formatyzerko-czopiarki, które znajdują zastosowanie w obróbce formatowej i profilowej drewna. Ważnym elementem obróbki jest również lakierowanie, zapewniające trwałość i estetyczny wygląd gotowego produktu. 

W ofercie firmy znajdują się więc również nakładarki do lakieru, utwardzanego promieniowaniem UV. Tego typu rozwiązania pozwalają na redukcję strat materiału lakierniczego praktycznie do zera, przy zachowaniu najwyższej jakości produktu końcowego. Uzupełnieniem nakładarek są maszyny szpachlujące, maszyny wcierające, maszyny szczotkująco-odpylające czy tunele suszarnicze, co umożliwia stworzenie kompletnej linii do lakierowania drewna.

W ofercie znajdują się również linie do łączenia drewna na długość. Pozwalają na otrzymywanie wysokiej jakości produktu, również z krótkich desek, surowców niższej klasy czy drewna, z którego należy np. wyciąć sęki. Z drewna litego łączonego za pomocą wczepów otrzymuje się m. in. elementy profilowane do budowy domów czy belki klejone.

Dostępne są również wielopiły i obrzynarki, które stanowią niezwykle istotny element linii technologicznej w stolarniach. Maszyny są przeznaczone do cięcia sklejki, drewna laminowanego, płyt pilśniowych, MDF, tektury falistej. PVC czy wełny mineralnej.

Firma oferuje również rębaki do drewna renomowanej marki Untha. Znajdują zastosowanie w rozdrabnianiu drewna na zrębki w zakładach, działających na skalę przemysłową. Otrzymany materiał drzewny może pełnić rolę ekonomicznego i ekologicznego paliwa, ponieważ jest odpowiedni do produkcji brykietu.

W ofercie firmy znajdują się nie tylko wymienione maszyny do drewna, ale też produkty innego rodzaju. Dzięki temu, możliwe jest kompletne wyposażenie zakładu, działającego w branży drzewnej. Sprzęt renomowanych producentów daje pewność, że proces technologiczny będzie przebiegał wydajnie, bez utraty najwyższej jakości.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%