Zamknij
REKLAMA

Kwiaty dla Dominiki Włodarczyk i Heleny Wiśniewskiej, złotych medalistek mistrzostw Europy

16:16, 03.07.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Helena Wiśniewska i Dominika Włodarczyk. Fot. Jacek Nowacki

Na kajakarskich mistrzostwach Europy do lat 23 Dominika Włodarczyk i Helena Wiśniewska z CWZS Zawisza zdobyły złote medale w osadzie K4 na 500 m. W konkurencjach indywidualnych Helena zdobyła srebrny medal na 500 m, a Dominika brązowy na 200 m. Dzisiaj szefowie klubu uhonorowali je kwiatami.

W sali konferencyjnej Przystani Bydgoszcz odbyło się dzisiaj spotkanie z medalistkami młodzieżowych mistrzostw Europy w kajakarstwie, które w miniony weekend odbyły się we włoskim Auronzo. Na tych mistrzostwach Dominika Włodarczyk i Helena Wiśniewska zdobyły łącznie cztery medale.

Obie bydgoskie kajakarki złote medale zdobyły w osadzie K4 na 500 m. Płynąc razem z Klaudią Curylewską i Katarzyną Kołodziejczyk nie tylko , wygrały finałowy wyścig, to dodatkowo pobiły nieoficjalny rekord Europy do lat 23. Helena ponadto zdobyła srebrny medal w K1 na 500 m, a Dominika brąz w K1 na 200 m. W tej ostatniej konkurencji Włodarczyk broniła złota wywalczonego przed rokiem.

Medalistki mistrzostw Europy prezes Zarządu CWZS Zawisza Waldemar Keister i członek Zarządu Stowarzyszenia Kajakowego CWZS Zawisza Wiesław Ruczyński uhonorowali kwiatami. - Głównym celem naszych medalistek są igrzyska olimpijskie w Tokio. Mistrzostwa Europy czy świata to etapy na drodze do celu. Wchodzimy an jak najwyższy poziom, żeby an igrzyskach było łatwiej - powiedział trener kajakarek Maciej Juhnke.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

wPiSywaczwPiSywacz

1 2

Panie Bruski! Dlaczego zawodniczki zdobyły tylko trzy medale i w dodatku tylko jeden złoty?! Sport upada w tym mieście. Czas na zmianę! Ja głosy całej mojej rodziny oddam na Pana Latosa. Jak wygra Pan Latos to załatwi od ministra Macierewicza te tabletki które on dostaje i wtedy dziewczyny zdobędą komplet złotych medali. 21:23, 03.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone