Zamknij

Juniorzy Bydgoszcz Archers powalczą w niedzielę o tytuł mistrza Polski

17:10, 05.07.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, 8 lipca,  w Bydgoszczy przy ulicy Słowiańskiej 7 odbędzie się Turniej Finałowy PLFA J-8, który wyłoni pierwszego oficjalnego mistrza Polski juniorów w futbolu ośmioosobowym. O tytuł powalczą młode sekcje Warsaw Eagles, Kozłów Poznań, Bydgoszcz Archers oraz Młodej Husarii Szczecin.

W Bydgoszczy na stadionie przy ul. Słowiańskiej 7 odbędzie się ostatni akt tegorocznej edycji rozgrywek PLFA J-8, której stawką jest pierwsze oficjalne mistrzostwo Polski. Szansę na ten tytuł  mają cztery drużyny z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy oraz Szczecina. W trakcie sezonu zasadniczego wszystkie ekipy rozegrały po sześć spotkań, po których stołeczne Orły (z kompletem zwycięstw) zajęły pierwsze miejsce w grupie, a za nimi uplasowali się, odpowiednio: Kozły (4/2), Archers (2/4) oraz Młoda Husaria (0/6).

- Do ostatniego turnieju w sezonie ósemek podchodzimy z dużą świadomością naszych silnych i słabych stron. Cieszy mnie przede wszystkim to, że w drużynie panuje dobra atmosfera, a jej zawodnicy mają poczucie niedosytu po straconej w ostatnich chwilach meczu szansie na zaskakujący wynik w starciu z Kozłami Poznań. Do meczu półfinałowego przystępujemy z pozycji „underdoga”, pełni szacunku dla rywali i ich umiejętności, jednak wykorzystamy każdą nadarzającą się okazję do tego, by pokazać drzemiący w nas potencjał. Jestem zadowolony także z tego, że do ostatnich spotkań w sezonie przystąpimy w optymalnym składzie. Ciągle pracujemy nad zbilansowaniem formacji ofensywnej i defensywnej, a przedsezonowe założenie, że każdy zawodnik powinien umieć zagrać w dwie strony to bardzo ułatwia. Liczę na to, że liderzy ligowych statystyk indywidualnych w defensywie, Ksawery Tracz i Kacper Lewandowski potwierdzą w turnieju swoje umiejętności, a po stronie ofensywnej swoją pracę wykona Donn Gaebelein, po raz kolejny podkreślę - dla mnie jedno z największych pozytywnych zaskoczeń dobiegającego końca sezonu. Jestem pewien, że każdy, kto zjawi się w niedzielę na stadionie przy ulicy Słowiańskiej z zadowoleniem będzie obserwował, jak grają nasi juniorzy - zapewnia Stanisław Pawlak, trener główny Bydgoszcz Archers.

Oprócz emocji czysto sportowych, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla kibiców. Najmłodsi uczestnicy będą będą mogli spróbować swoich sił na siedmiometrowej, dmuchanej zjeżdżalni oraz zmierzyć się z "Eurobungee", które pozwala poszybować na spore wysokości, gwarantując sporo niezapomnianych emocji. Obecni będą również zawodowi animatorzy, których domeną jest kreatywność oraz nieszablonowe myślenie i wyobraźnia w podejściu do dzieci, które będą mogły malować się, skręcać zwariowane balony oraz zajadać się pyszną watą cukrową w różnych smakach. Natomiast starsi kibice będą mieli okazje do spróbowania swoich sił, m. in. w strzelectwie łuczniczym. Wszystko okraszone wspaniałymi występami artystycznymi cheerleaderek.

Program Turnieju Finałowego PLFA J-8

10:00 - Otwarcie bram stadionu

11:00 - 1. mecz półfinałowy
Warsaw Eagles J-8 – Młoda Husaria Szczecin J-8

13:00 - 2. mecz półfinałowy
Bydgoszcz Archers J-8 – Kozły Poznań J-8

15:00 - Mecz o trzecie miejsce 

17:00 - Finał

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone