Zamknij

Enea Bydgoszcz Triathlon 2018 już w ten weekend!

17:56, 05.07.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Enea Bydgoszcz Triathlon 2017. Fot. Jacek Nowacki

Blisko 4500 zawodników: triathlonistów, biegaczy oraz uczestników zawodów dla dzieci weźmie udział w sobotnich i niedzielnych (7 i 8 lipca) zawodach w centrum Bydgoszczy.

Enea Bydgoszcz Triathlon będzie w tym roku prawdopodobnie największą imprezą triathlonową w Polsce. Wszystko za sprawą tysięcy zawodników, którzy będą rywalizować na różnych dystansach. Zawody odbędą się w samym centrum miasta. W tym roku z wyzwaniem startu w triathlonie zmierzy się aż 3500 zawodników.

Zmagania odbędą się na dwóch dystansach:

• 1/8, dystans super krótki (475 m pływania/22 km jazdy rowerem /5,5 km biegu),

• 1/4, dystans krótki (950 m pływania/44 km jazdy rowerem /10,8 km biegu).

Od tego roku uczestnicy mogą zmierzyć się także z nowym dystansem (1/2 – 1900m pływania, 90km roweru i 21km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników, a także mistrzostwa Polski osób niewidomych i niedowidzących oraz Quadrathlon.

Nowością w tegorocznej edycji wydarzenia są zawody dla dzieci: Dadelo Tri-Fun, w których weźmie udział blisko 300 najmłodszych.

W nocy z 7 na 8 lipca odbędzie się wyjątkowy, Enea Bieg Nocny z dziesiątkami atrakcji świetlnych w centrum Bydgoszczy. Do każdej opłaty wpisowej (20 zł) Fundacja Enea dokłada 10 zł, a cała kwota zostanie  przekazana dla Fundacji Wiatrak, która działa na rzecz dzieci i młodzieży, a szczególną troską obejmuje osoby niepełnosprawne i potrzebujące. Trasa biegu będzie liczyć 5300 metrów i będzie wiodła bulwarami oraz uliczkami Starego Miasta. Każdy z uczestników pokonujących trasę otrzyma medal na mecie, a przy tym aktywnie wesprze zbiórkę na cel charytatywny.

Trasa biegowa triathlonu

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone