Zamknij
REKLAMA

Kto weźmie udział w turnieju „Asy dla Tomasza Golloba"?

22:50, 13.07.2018 | j
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (jn)

Nasz siedmiokrotny mistrz świata na żużlu jest sparaliżowany od pasa w dół. Leczenie w Chinach nie przyniosło efektu. Zebrane za sprawą turnieju pieniądze mają pomóc Tomaszowi Gollobowi w  dalszej rehabilitacji.

Głównym organizatorem turnieju, który ma się odbyć w niedzielę, 7 października na stadionie Polonii, jest Jerzy Kanclerz (menedżer klubu). Jak zdradził „Przeglądowi Sportowemu”, jest dwudziestu czterech kandydatów do startu w turnieju, ale zostanie wybranych szesnastu. Ich listę mamy poznać w połowie lipca, czyli wkrótce.

6 października odbywać się będzie  w Toruniu ostatnia runda cyklu Grand Prix i część uczestników na pewno weźmie udział w bydgoskim turnieju. Zaproszenia zostały także skierowane do byłych zawodników, rywalizujących przed laty z Tomaszem Gollobem: Tony Rickardssona, Hansa Nielsena, Sama Ermolenko czy Andy Smitha. Co szczególnie cieszy, na stadionie ma się też pojawić Tomasz Gollob, chociaż nie na motorze.

Do kupienia będzie książka o najsłynniejszym polskim żużlowcu napisana przez Jerzego Kanclerza.

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację Tomasza Golloba. Trwać ona będzie latami, ponieważ  uraz, którego doznał w wypadku, jest  bardzo poważny.

(j)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

mleko półtłustemleko półtłuste

3 0

Po co Mercedesa zamienić na Opla, jak przecież za dodatkowe leczenie inni mogą zapłacić. 15:47, 14.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KibicKibic

4 3

Warto przyjść z szacunku za te wszystkie lata, choc niestety ostatnio Tomek o Polonii i Bydgoszczy zapomniał... w sercu miał Gorzów i Grudziądz zamiast własnego domu. Skoro jednak potrzebne są pieniądze to pomóc nalezy. 19:20, 14.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone