Zamknij
REKLAMA

Zawisza wzmacnia skład przed ligą

17:49, 04.08.2018 | W.N
REKLAMA
Skomentuj
Źródło: www.zawisza.bydgoszcz.eu

Siedmiu piłkarzy wzmacnia drużynę Zawiszy. Rozgrywki ligowe startują już za tydzień.

Już w najbliższą sobotę, 11 sierpnia, piłkarze Zawiszy rozpoczną rozgrywki w lidze okręgowej. Bydgoszczanie wyjadą do Kowalewa Pomorskiego na pierwszy mecz z Promieniem. Szefostwo klubu do końca wzmacnia zespół beniaminka. Na tydzień przed rozpoczęciem sezonu do składu Zawiszy dołączyło siedmiu nowych zawodników. Władze klubu wiążą z nimi duże nadzieje. Zawiszę reprezentować będą (od lewej na zdjęciu powyżej): Patryk Kozłowski, Jakub Karbowski, Jakub Witucki, Maciej Głuszkowski, Krzysztof Urtnowski, Natan Zniszczol, Maksym Tymchenko.

Kolejny mecz, 18 sierpnia, Zawisza rozegra na własnym obiekcie i będzie to mecz z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie. Rozegrany zostanie w Potulicach, bo - jak zapowiedział prezes klubu Krzysztof Bess - nie uda się dopełnić wszystkich formalności związanych z organizacją spotkania na obiekcie Zawiszy przy ul. Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy 7 nowych zawodników Zawiszy, którym powołania do drużyny wręczył prezes Krzysztof Bess.

Maciej Głuszkowski (r. 1999) wraca do klubu, którego jest wychowankiem. W ostatnim sezonie grał dla Pomorzanina Serock, występując na pozycji środkowego obrońcy.

Jakub Karbowski (r. 2002) jest wychowankiem Victorii Koronowo, a od kilku lat jest zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz. Pod okiem Macieja Kowalskiego podnosił swoje umiejętności bramkarskie i w końcu nadszedł moment, kiedy  został włączony do kadry seniorów.

Krzysztof Urtnowski (r. 1994) jest wychowankiem Zawiszy. W piłce seniorskiej zadebiutował w IV lidze, reprezentując rezerwy Zawiszy. W ostatnich trzech sezonach reprezentował barwy Pogoni Mogilno, grając w IV lidze.

Maksym Tymchenko (r. 1998 - obywatel Ukrainy) jest wychowankiem Arsenału Kijów. W ostatnim sezonie grał w klubie Desny Pogreby. Został wybrany najlepszym bramkarzem ligi.

Natan Zniszczol (r. 2000) jest wychowankiem Unii Janikowo. Do Zawiszy przychodzi na zasadzie transferu definitywnego. Gra na pozycji bocznego obrońcy lub bocznego pomocnika.

Jakub Witucki z(r. 1992) w ostatnim sezonie reprezentował barwy Wdy Świecie. Najczęściej  występuje na pozycji obrońcy, rzadziej środkowego pomocnika. Wychowanek Pałuczanki Żnin.

Patryk Kozłowski (r. 1997)  jest wychowankiem Startu Radziejów, a w ostatnim sezonie reprezentował barwy Zjednoczonych Piotrków Kujawski.  Ma na koncie tytuł młodzieżowego wicemistrza Polski. Tytuł ten wywalczył, reprezentując kadrę województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2012 roku.

(W.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone