Zamknij
REKLAMA

To będzie bieg dla twardzieli! Zapisz się na "Jeżyka" i wesprzyj... azyl dla jeży

14:13, 06.08.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
I edycja Jeżyka odbyła się w 2017 roku. Fot. materiały promocyjne

Najeżony przeszkodami bieg „Jeżyk” odbędzie się na leśnej trasie w okolicy Solca Kujawskiego już po raz drugi. Na amatorów biegania czekają przeszkody naturalne oraz sztuczne, zbudowane specjalnie dla nich. Celem imprezy jest wsparcie azylu dla jeży.

II "Jeżyk" wystartuje 15 września (sobota), o godz. 14:00. Bieg crossowy rozpocznie się na polanie leśnej Rudy koło Solca Kujawskiego i będzie wiódł przez tereny leśne, podmokłe, trawers, naturalne i przygotowane przeszkody. Będzie to 5 km zabawy dla prawdziwych twardzieli.

- Trasa biegnie tylko w okolicznościach leśnych - tereny leśne, trawers, bagienka, tereny podmokłe, naturalne przewyższenia leśne oraz przygotowane przeszkody. Bagna, gdzie będzie biegła trasa, dają prawdziwą adrenalinę - biegniesz koło zawodnika bark bark - on wpadnie po kolana a ty możesz wpaść po pas (taka jest natura) – zapowiadają organizatorzy biegu.

Ponieważ warunki na trasie będą ekstremalne, uczestnicy powinni się dobrze przygotować do startu.

- Na bieg bierzemy najlepiej stare rzeczy - będą na pewno mokre, brudne i może się zdarzyć, że buty się zgubi. Ubieramy się w długie getry i bluzy z długim rękawem - trasa "Jeżyka" trochę kłuje. Trzeba zabrać ciuchy na przebranie i worek na rzeczy pobiegowe – radzi Wojtek, tester trasy „Jeżyka”.

??

Zapisy na „Jeżyka” odbywają się tutaj. Organizatorzy ustalili limit zawodników na 150 osób. Obecnie za pakiet startowy z medalem i zupą regeneracyjna na mecie trzeba zapłacić 25 zł (cena obowiązuje do 14.08., później pakiet będzie o 10 zł droższy). Dodatkowo, dopłacając 10 zł, biegacze mają możliwość zamówienia koszulki technicznej. Na najlepszych na mecie czekają puchary i dyplomy. W planach jest również losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.

„Jeżyk” jest biegiem o charakterze koleżeńskim. Jego celem jest wsparcie działającego w Solcu Kuj. Azylu dla jeży. Chętni uczestnicy biegu mogą pomóc placówce, dostarczając na imprezę suchą lub mokra kocią karmę. Organizatorzy zachęcają też osoby zainteresowane losem jeży do pracy w charakterze wolontariuszy.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone