Zamknij
REKLAMA

Pałac Bydgoszcz ma sponsora tytularnego: Bank Pocztowy

14:03, 05.09.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Zarząd Klubu Sportowego Pałac Bydgoszcz S.A. podpisał dzisiaj umowę sponsorską na dwa lata z Bankiem Pocztowym. Zespół w Lidze Siatkówki Kobiet występować będzie pod nazwą: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

- Od dnia dzisiejszego nasz zespół będzie się nazywał Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - oznajmił podczas konferencji prasowej w Hotelu City prezes Pałacu Piotr Makowski. Niedawno powołany na stanowisko prezesa bydgoskiego klubu Makowski podkreślił, że Pałac zyskuje sponsora w szczególnym czasie. Przypomniał, że minione 27 sezonów pod prezesurą Waldemara Sagana przyniosły klubowi wiele sukcesów: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe medale mistrzostw Polski, 3 Puchary Polski, 1 Superpuchar Polski i 1 brązowy medal w europejskim pucharze. - Teraz czas na nowy rozdział - zapowiedział Makowski.

Specjalnie do Bydgoszczy na uroczystość podpisania 2-letniej umowy sponsorskiej między Pałacem Bydgoszcz a Bankiem Pocztowym przyjechał wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki. - Bardzo się cieszę, że ważny dla polskiej siatkówki żeński klub zyskuje ponownie bardzo istotnego sponsora. Im silniejsze kluby, tym silniejsza reprezentacja. Cieszę się, że nasze rozmowy z prezesem Banku Pocztowego przyniosły dobry efekt - podkreślił europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości i dodał: - Spółki Skarbu Państwa i wszelkie podmioty związane ze Skarbem Państwa powinny wspierać polski sport, a zwłaszcza polską siatkówkę.

- Słowo ciałem się stało! - podsumował działania klubu i banku, jakie nastąpiły od podpisania listu intencyjnego 13 czerwca br. do podpisania dzisiaj umowy poseł Piotr Król, który wcześniej działał na rzecz uzyskania finansowego wsparcia przez bydgoską Astorię, a teraz Pałac. - To jest bardzo dobry dzień dla Bydgoszczy, dla bydgoskiego sportu i głęboko wierzę, że to również bardzo dobry dzień dla najbardziej bydgoskiego banku, czyli Banku Pocztowego - wskazał Piotr Król. - Mam głębokie przekonanie, że tak jak w przypadku pojawienia się sponsora tytularnego w Astorii, tak i tutaj pojawienie się Banku Pocztowego, też da szansę na to, żebyśmy mieli z czasem, w ciągu kilku sezonów, znowu okręt flagowy, który na tej sportowej niwie będzie się z Bydgoszczą w całej Polsce się kojarzył. A z tymi okrętami flagowymi w ostatnich latach mieliśmy pewien kłopot. Głęboko wierzę, że bydgoszczanie docenią to, że jedyny bank, który ma swoją siedzibę i centralę w Bydgoszczy tak aktywnie zaangażował się w bydgoski sport - podsumował poseł Król znaczenie podpisania umowy sponsorskiej.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone