Zamknij
REKLAMA

III Run Budlex for Women - 16 września. Trwają zapisy na jedyny bieg tylko dla kobiet

14:22, 09.09.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Po raz trzeci, w niedzielę, 16 września, wystartuje najpiękniejszy bieg sezonu w Bydgoszczy. Ponad 400 pań pobiegnie na 5-kilometrowej malowniczej trasie nad Starym Kanałem Bydgoskim w Run Budlex for Women.

Run BUDLEX for Women to wyjątkowy bieg, w którym rywalizują tylko panie. W tym roku, 16 września, ponownie pobiegną one po malowniczej trasie wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

Pięciokilometrowa trasa poprowadzi malowniczymi duktami nad Starym Kanałem Bydgoskim. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest firma Budlex S.A., a partnerem po raz pierwszy Urząd Miasta Bydgoszczy. Dystans nie jest zbyt długi. Pozwala na start tak doświadczonym biegaczkom, jak i początkującym zawodniczkom. W ramach biegu będzie prowadzony elektroniczny pomiar czasu. - Idea biegu się przyjęła i po raz kolejny będzie to bez wątpienia najpiękniejszy ze wszystkich biegów organizowanych w 2018 r. w całym regionie - ocenił podczas konferencji prasowej promującej wydarzenie jego organizator Paweł Kranc z Agencji Marketingowej Green House.

Start i meta biegu usytuowana będzie na skwerze nad Starym Kanałem Bydgoskim, u zbiegu ulic Nakielskiej i Bronikowskiego (za budynkami Klubu Sportowego Gwiazda). Bieg w tym roku rozegrany zostanie na 2,5-kilometrowej pętli prowadzącej od punktu Start / Meta do kładki na Śluzie V Czarna Droga i z powrotem - drugą stroną kanału do mostu w ciągu ul. Bronikowskiego oraz wygrodzonym chodnikiem na południową stronę do punktu Start / Meta.

W trakcie biegu, wzdłuż całej trasy, będą też czuwać oznakowani pracownicy ochrony i wolontariusze, którzy zadbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestniczek, a także będą wskazywać kierunek biegu.

Rejestracja do Run Budlex for Women prowadzona jest poprzez Internet. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: www.runbudlex.pl. Zapisy potrwają do środy, 13 września. Opłata startowa wynosi 34 zł.  Każda z uczestniczek otrzyma w pakiecie startowym pamiątkową biegową koszulkę. Run Budlex for Women jest przeznaczony wyłącznie dla Pań. Panowie są zaproszeni do kibicowania.

W tym roku część opłaty wpisowej przeznaczona jest na pomoc pani  Alinie. Bydgoszczanka od dwóch lat zmaga się ze złośliwym nowotworem. Niestety, po kolejnych przerzutach wypadła z programu zapewniającego refundację leku, który jest skierowany przeciw białku HER2. Mimo to nie poddaje się i walczy. Przede wszystkim dla męża i 11-letniego syna, którzy są jej oparciem.

Program:

• 10.00 – 12.30 – odbiór pakietów startowych

• 12.45 – rozgrzewka

• 13.00 – start

• 13.45 – zakończenie biegu

• 14.00 – dekoracja

• 15.30 – zakończenie imprezy

Paweł Kranc i Łukasz Krupa z Urzędu Miasta Bydgoszczy, partnera Run Budlex for Women. Fot. Jacek Nowacki

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone