Zamknij
REKLAMA

"Asy dla Tomasza Golloba" będą się ścigać w Bydgoszczy 7 października

22:02, 12.09.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Gwiazdy Grand Prix i dawni mistrzowie z Polski i ze świata przyjadą 7 października do Bydgoszczy na turniej żużlowy "Asy dla Tomasza Golloba".

Turniej "Asy dla Tomasza Golloba" odbędzie się 7 października, dzień po Grand Prix w Toruniu. Udział w zawodach wezmą czołowi żużlowcy Polski i ze świata. Jerzy Kanclerz, organizator turnieju powiedział, że pewny jest przyjazd 10 uczestników tegorocznego Grand Prix: Grega Hancocka, Taia Woffindena, Macieja Janowskiego, Bartosza Zmarzlika, Przemysława Pawlickiego, Artema Łaguty, Emila Sajfutdinowa, Martina Vaculika, Mateja Žagara i Nielsa Iversena. Trwają jeszcze rozmowy z kilkoma żużlowcami.

Do Bydgoszczy przyjadą również byli zawodnicy, przyjaciele z toru,  z którymi przed laty ścigał się o najwyższe światowe trofea Tomasz Gollob: Hans Nielsen, Andy Smith, Roman Matoušek, a także Per Jonsson i „Henka” Gustafsson. Do trójki ambasadorów turnieju Zbigniewa Bońka, Wojciecha Fibaka i Mariusza Czerkawskiego dołączył Sławomir Szmal.

Zawody będą dużym przeżyciem dla dawnych zawodników bydgoskiej Polonii. Zjadą z różnych stron świata i zostaną przedstawieni publiczności podczas oficjalnej prezentacji przed rozpoczęciem wyścigów.

Sportowa impreza zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 11.30, a od godz. 12 rozpoczną się występy zespołów. Na pewno zagrają Żuki, z krótkim koncertem wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Bydgoska".

Sportową imprezę uświetni także wystawa, poświęcona Tomaszowi Gollobowi. - Kolekcjonerzy piszą listy z całej Polski, przysyłają zdjęcia, czasami są to bardzo ciekawe i nietypowe rzeczy – mówił Jarosław Gamszej, kolekcjoner pamiątek żużlowych.

Na turniej sprzedanych zostało już 7700 biletów. Nie ma już biletów ulgowych.  - Na miejsca numerowane w sektorze B zostało jeszcze niecałe 500 biletów, na trybunę główną 34. Są jeszcze bilety na sektor C. Jestem zbudowany, bo 10 tys. kibiców będzie na pewno - relacjonował Jerzy Kanclerz.

Dochód z turnieju przeznaczony zostanie na dalsze leczenie Tomasza Golloba.

Start do I biegu o  godz. 15:00.

Fot. Jacek Nowacki

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

CollinCollin

4 0

Na zdjęciu po lewej: Łukasz Ch. - sfrustrowany, niespełniony polityk SLD, szukający okazji, żeby zaistnieć poza fejsbukiem. 08:37, 13.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone