Zamknij
REKLAMA

Oni wystartują w turnieju "Asy dla Tomasza Golloba"

11:49, 03.10.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W niedzielę, 7 października, znów światowy żużel zagości na stadionie Polonii. Do Bydgoszczy na turniej  "Asy dla Tomasza Golloba" zjadą aktualni i byli mistrzowie speedwaya. Zapowiada się wielkie żużlowe wydarzenia.

W najbliższą niedzielę w turnieju "Asy dla Tomasza Golloba" wystartują najlepsi na świecie żużlowcy. W zmaganiach na pewno wystąpi indywidualny mistrz świata 2018, ponieważ i Tai Woffinden, i Bartosz Zmarzlik, którzy przed ostatnim Grand Prix w Toruniu mają na tytuł szanse przyjadą do Bydgoszczy.

Wakat jeszcze występuje pod numer 13. na liście startowej. Jerzy Kanclerz, organizator niedzielnych zawodów, podczas konferencji prasowej zdradził, że prowadzi rozmowy z dwoma znanymi żużlowcami, ale kontraktu na start nikt z nich jeszcze nie podpisał. Zapowiada się komplet widzów na stadionie przy ul. Sportowej 2. W sprzedaży zostały już tylko wejściówki na sektor C (za 25 zł).

Gościem honorowym turnieju będzie oczywiście Tomasz Gollob.  Pieniądze zebrane podczas zawodów zostaną przekazane na rehabilitację byłego mistrza świata na żużlu.

Przed zawodami publiczności zaprezentują się byli żużlowcy Polonii z Ryszardem Dołomisiewiczem na czele. Na stadionie będą też zawodnicy, którzy w przeszłości rywalizowali z Tomaszem Gollobem na torach. Swój udział zapowiedzieli m.in. Hans Nielsen, Erik Gundersen, Per Jonsson, Henrik Gustafsson, Andy Smith i Roman Matousek. 

Bramy stadionu otwarte zostaną o godz. 11.30. Kibice będą mogli zobaczyć występy zespołów: Zdrowa Woda, Żuki oraz zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej.

Zawody rozpoczną się o godz. 15.

Lista startowa:
1. Tai Woffinden
2. Artiom Łaguta
3. Janusz Kołodziej
4. Emil Sajfutdinow
5. Bartosz Zmarzlik
6. Martin Vaculik
7. Niels Kristian Iversen
8. Peter Kildemand
9. Maciej Janowski
10. Krzysztof Buczkowski
11. Bartosz Smektała
12. Matej Zagar
13. vacat
14. Przemysław Pawlicki
15. Antonio Lindbaeck
16. Greg Hancock
R1. Tomasz Orwat

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone