Zamknij

Nowe w żużlowej Polonii. Tomasz Gollob dyrektorem, Zbigniew Boniek z boku, ale pomoże. Zooleszcz - sponsorem

14:21, 31.01.2019 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Właściciel i prezes żużlowej Polonii Bydgoszcz Jerzy Kanclerz poinformował dzisiaj o zmianach. Od jutra dyrektorem klubu będzie Tomasz Gollob. Prezesa i dyrektora klubu wspomagać będzie wolontariacko Zbigniew Boniek, a sponsorem tytularnym klubu w nowym sezonie została bydgoska firma Zooleszcz.

W ostatnich dniach pojawiło się wiele spekulacji mówiących o nowej roli Tomasza Golloba i Zbigniewa Bońka, jaką w żużlowej Polonii mieliby do spełnienia dwaj wielcy bydgoscy sportowcy minionych lat.

Dzisiaj podczas konferencji prasowej Zbigniew Boniek zdementował pogłoski, a właściciel i prezes Polonii Jerzy Kanclerz zakomunikował, jakie nastąpią w klubie zmiany.

- Od jutra, 1 lutego, dyrektorem sportowym klubu będzie Tomasz Gollob - zakomunikował Jerzy Kanclerz. Prezes Polonii wyjaśnił, że Tomasz Gollob w podźwignięciu Polonii będzie wsparciem i autorytetem dla wszystkich, dla działaczy i zawodników. Stwierdził też, że nie zgłosił klubu do udziału w Nice Pierwszej Ligi z kilku powodów: bariery finansowej (1.5 mln zł netto na start) i siły zespołu, którym aktualnie dysponuje Polonia. - Utrzymanie byłoby problemem - powiedział.

Jerzy Kanclerz obecność  prezesa PZPN Zbigniewa Bońka na konferencji wyjaśnił stwierdzeniem: - To myśl przewodnia odnośnie Zbyszka. Kto urodził się w Bydgoszczy, ten kocha trzy dyscypliny: hokej, piłkę nożną i żużel. Boniek z takim postawieniem sprawy się zgodził. - Piłka jest numerem jeden, ale żużel w moim życiu odegrał dużą rolę - powiedział prezes PZPN, dodając, że w minionych latach jeszcze boks był popularny w naszym mieście.

Zbigniew Boniek poinformował również, że miał wpływ na zmiany, które dokonały się w minionych miesiącach w klubie i to on namówił Jerzego Kanclerza do wzięcia spraw Polonii w swoje ręce. Zdementował jednoznacznie informacje o tym, że nabył  akcje klubu. Wskazał jednak na rolę, jaką w stosunku do Polonii wypełniać będzie Jerzy Kanclerz, Tomasz Gollob i on. - Jest trzech ludzi. Jeden jest właścicielem, drugi będzie dyrektorem, a ja z boku, w wolnym czasie, jeżeli będę mógł podpowiedzieć, jeżeli będę mógł namówić kogokolwiek, kolegę, ludzi, którzy mają troszeczkę kasy i chcieliby zasponsorować, brać udział w tym przedsięwzięciu, żeby wczuli się, że pomagają, to chcielibyśmy to zrobić - powiedział Boniek i dodał, że gdyby Polonii udało się awansować do play-offów, to widzi rolę dla siebie w przekonaniu zawodnika wysokiej klasy do wystąpienia w tej roli.

Jerzy Kanclerz oznajmił, że w nowym sezonie sponsorem tytularnym Polonii będzie bydgoska firma Zooleszcz. Obecnemu na konferencji właścicielowi firmy Zbigniewowi Leszczyńskiemu za wsparcie złożył podziękowanie. Jednocześnie podziękował nieobecnemu na konferencji prasowej prezydentowi Rafałowi Bruskiemu za skierowanie do Rady Miasta korekty budżetu Bydgoszczy zwiększającej dofinansowanie budowy nowej trybuny stadionu do 21,5 mln zł i bydgoskim radnym za zaakceptowanie tej zmiany. Dodał też, że nieobecność prezydenta związana jest z jego udziałem w lekcji przeciwko "mowie nienawiści", która zainaugurowała w III LO tego typu zajęcia w bydgoskich szkołach.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

:D:D

0 3

Właściciel vel prezes jest po operacji plastycznej? Krem nivea raczej aż tak nie świeci. :D 22:37, 31.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JakaJaka

3 0

Dyrekcja takie ZOO...Teraz juz wiem dlaczego tak przesolono,,budzet inwestycyjny,,na stadionie.Klaniaja sie sluzby.... 10:28, 01.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArtihArtih

1 1

Mowa nienawiści... *%#)!& lewactwo w pigułce :D 14:39, 01.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone