Astoria z pokonaniem Czarnych nie miała problemu i jest już wiceliderem tabeli!

18:38, 09.02.2019 | i
Skomentuj
Astoria Bydgoszcz - Czarni Słupsk 86:59 (9.02.2019). Fot. Jacek Nowacki

W meczu 22. kolejki I ligi Enea Astoria wysoko pokonała Czarnych Słupsk 86:59. Bydgoszczan w tabeli wyprzedza już tylko Śląsk Wrocław.

Drużyna Czarnych ze Słupska ostatnie siedem ligowych meczów "przeszła jak burza". Siedem zwycięstw z rzędu i awans na piąte miejsce w tabeli musiały budzić respekt. Początek meczu w Artego Arenie potwierdził świetną dyspozycję słupszczan.  Dwie akcje Czarnych zakończone rzutami najlepszego słupskiego snajpera Jakubiaka za 3 punkty, kolejne dwa z rzutów wolnych po faulu Aleksandrowicza i goście prowadzili 8:2!

I wtedy do gry przystąpiła Astoria, która będących w dobrej formie Czarnych rozgromiła... To był jeden z najlepszych meczów w wykonaniu Astorii. Pierwsza kwarta zakończyła się 13-punktowym prowadzeniem. Podobny przebieg gry obserwowaliśmy w kolejnych dwóch odsłonach, a goście do głosu doszli dopiero w  ostatnich 10 minutach meczu, gdy bydgoszczanie wyhamowali...

Łatwe zwycięstwo nad rewelacyjnymi w ostatnich meczach słupszczanami coraz bardziej pokazuje, że Astoria już w tym sezonie walczyć powinna o awans! Po zwycięstwie bydgoszczanie awansowali na pozycję wicelidera tabeli!

Już w środę, 13 lutego, Astoria zmierzy się o godz. 19 w Artego Arenie z Jamalexem Polonią 1912 Leszno, która po 22. ligowej kolejce awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Enea Astoria Bydgoszcz - STK Czarni Słupsk 86:59 (24:17, 26:16, 24:11, 12:15)

Astoria: Grod 19, Dłuski 17, Śpica 12, Nowakowski 10, Frąckiewicz 9, Kukiełka 7, Aleksandrowicz 5, Pochocki 4, Szyttenholm 3, Fatz 0.

Czarni: Jakubiak 16, Pełka 8, Długosz 8, Wyszkowski 7, Kordalski 6, Cechniak 4, Powideł 4, Rduch 3, Wieczorek 3, Sprengel 0.