Zamknij

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Bydgoszczy będą ECO

18:47, 11.04.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy 2019, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 9 - 11 sierpnia będą miały szczególny koloryt - będą promocją sportu na najwyższym poziomie i... ekologii. Ambasadorami mistrzostw zostali Iga Baumgart-Witan, Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski.

Lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędą się w Bydgoszczy w dniach  9 -11 sierpnia. Dzisiaj podczas konferencji prasowej w ratuszu poznaliśmy Ambasadorów Mistrzostw. Zostali nimi lekkoatleci: Iga Baumgart-Witan, Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski.

- Start przed własną publicznością jest niezwykle ważny. To będą zawody na najwyższym europejskim poziomie, a jak wiadomo polska lekka atletyka potęgą w Europie jest i mam nadzieję, że to pokażemy. Zrobię wszystko, aby wziąć udział w mistrzostwach, a nie oglądać je z trybun. Kraje będą reprezentować najlepsi z najlepszych - powiedział Paweł Wojciechowski i zapewnił, że zrobi wszystko, aby zakwalifikować się do drużyny.  Pamiętajmy, że jego konkurent to również tyczkarz światowej klasy, Piotr Lisek.

Bydgoskie mistrzostwa będą miały szczególny charakter. Wsparcie imprezie zapowiedziała miejska spółka ProNatura. Rzecznik prasowy firmy Piotr Kurek ogłosił, że ProNatura zaangażuje się w kampanię edukacyjną na rzecz dbania o ekologię. Specjalny Ekobus ProNatury będzie zachęcał do ograniczania wytwarzania przez ludzi śmieci. Wyjaśni zasady segregacji oraz recyklingu, a cyfrowe mikroskopy, znajdujące się w Ekobusie pokażą, jak powstaje energia z odzysku.

Przed mistrzostwami zaplanowano w Bydgoszczy sporo atrakcji towarzyszących. Jedną z nich będzie studniówka mistrzostw. 1 maja odbędzie się bieg „Bydgoszcz na Start”. Do Bydgoszczy przyjdzie także Monika Pyrek, która poprowadzi warsztaty dla młodych sportowców, którzy będą mieli okazję poćwiczyć pod trenerskim okiem polskiej mistrzyni tyczkarki. W maju odbędzie się także sprzątanie Lasu Gdańskiego, który znajduje się nieopodal stadionu. W sprzątaniu udział zapowiedział Paweł Wojciechowski.  Na niecałe dwa miesiące przed mistrzostwami odbędzie się XIX Europejski Festiwal Lekkoatletyczny (11-12 czerwca). Pierwszego dnia odbędzie się konkurs skoku o tyczce na Wyspie Młyńskiej.

W dniach mistrzostw uczestnicy i kibice komunikacją miejską będą jeździć za darmo. Bezpłatnie autobusami i tramwajami będą mogli poruszać się:
•    uczestnicy Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, posiadający akredytację wydaną przez organizatorów,
•    posiadacze karnetu na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce za jego okazaniem,
•    widzowie za okazaniem biletu wstępu na zawody. Ustalone zwolnienie z opłat dla widzów będzie honorowane jedynie w dniu, w którym obowiązuje okazany bilet.

Mistrzostwa już dzisiaj cieszą się dużym zainteresowaniem. Sprzedano już 6 tysięcy biletów.

Zastępca prezydenta Michał Sztybel wyraził nadzieję, że coraz większa popularność lekkiej atletyki w naszym kraju i sukces bydgoskich mistrzostw przyczynią się do tego, że miasto otrzyma finansowe wsparcie rządu na wybudowanie hali lekkoatletycznej i powiększoną dotację na budowę nowej Astorii.

Fot. Jacek Nowacki

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone