Zamknij

12 czerwca - Pierwszy Memoriał Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy

14:47, 17.04.2019 | W.N
REKLAMA
Skomentuj
Rafał Bruski i Janusz Szewiński. Fot. Jacek Nowacki

Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, Janusz Szewiński, mąż siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej Ireny Szewińskiej i Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki,  poinformowali dzisiaj w ratuszu, że I Memoriał Ireny Szewińskiej zorganizowany zostanie po raz pierwszy w Bydgoszczy, 12 czerwca, na stadionie Zawiszy.

12 czerwca 2019 roku odbędzie się po raz pierwszy memoriał lekkoatletyczny na cześć honorowej obywatelski Bydgoszczy i znakomitej lekkoatletki Ireny Szewińskiej, która była siedmiokrotną medalistką igrzysk olimpijskich (3 złote medale, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz dziesięciokrotną medalistką mistrzostw Europy.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej mąż największej w historii polskiej lekkoatletki, Janusz Szewiński, wyraził  radość z organizacji memoriału na cześć zmarłej małżonki właśnie w Bydgoszczy. - Irena była bardzo związana z Bydgoszczą. Jestem szczęśliwy. Mam nadzieję, że wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki impreza zostanie zorganizowana perfekcyjnie – powiedział Janusz Szewiński.

Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, zapewnił, że do Bydgoszczy przyjadą największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki.  Na mityngu rozegrane zostaną następujące konkurencje: 100m, 400 m, 800 m i 100 m przez płotki kobiet oraz 100 m, 400 m, 800 m, 110 m przez płotki, 3000 m z przeszkodami, skok w dal, pchnięcie kulą i rzut młotem mężczyzn. W przeddzień memoriału odbędą się zawody Tyczka na Wyspie, czyli konkurs skoku o tyczce, który rozegrany zostanie na Wyspie Młyńskiej.

Prezydent Rafał Bruski podczas konferencji prasowej zapowiedział, że poprzez organizację nowej imprezy sportowej miasto chce uczcić pamięć wielkiej honorowej obywatelki naszego miasta Ireny Szewińskiej. Podziękował także mężowi Pani Ireny, Januszowi Szewińskiemu za poparcie tej inicjatywy.

Na organizację memoriału miasto przeznaczy 1 mln zł. Na pytanie, czy Bydgoszcz będzie stałym organizatorem memoriału Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki odpowiedział: - Irena Szewińska dawała wzruszenia całej Polsce. Dlatego impreza powinna jeździć po Polsce. To byłoby wspaniale i sprawiedliwie. Z tym stwierdzeniem zgodził się prezydent Bydgoszczy. - Nie chciałbym władczo decydować. Zależało mi na tym pierwszym memoriale, a przyszłość pokaże co będzie dalej - powiedział Rafał Bruski.

Fot: Jacek Nowacki

(W.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

2 3

Parafrazując słowa jakiegoś oszołoma z forum pod innym artykułem: O widzisz tego po lewej? Tak wygląda podżegacz do awantur ! Bareja był i jest wielki. 18:28, 17.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rudy84Rudy84

2 3

Masakra 1 mln zł za memoriał.. Szkoda kasy. 20:50, 17.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pipi

1 1

na paradę miłości też wystarczy 21:15, 17.04.2019


Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

2 2

Parafrazując słowa jakiegoś sprzedawcy duńskiej kiełbasy z padłych krów na tym forum : O widzisz tego po lewej? Tak wygląda uczciwy człowiek, nie to co nasze prismatołki Kosma i Tomek. Fajnie jest w Polsce Alternatyw 4 c.d. Nawet dozorce Anioła mamy. 21:17, 17.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

janekjanek

1 0

Chyba b.zadufany człowiek !! 08:47, 19.04.2019


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone