Zamknij

Enea Bydgoszcz Triathlon 2019 już za miesiąc. 4000 twardzieli czeka na start

13:12, 05.06.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W największej triathlonowej imprezie w Polsce - Enea Bydgoszcz Triathlon weźmie udział w tym roku rekordowa liczba ponad 4000 triathlonistów oraz kilkuset uczestników zawodów dla dzieci: Enea Tri-Fun.

Ponad 4 000 zawodników i kilkanaście tysięcy kibiców odwiedzą Bydgoszcz 6 i 7 lipca podczas V edycji Enea Bydgoszcz Triathlon. Zawody w ciągu pięć lat urosły do największej imprezy triathlonowej w Polsce i trzeciej  w Europie.

Organizatorzy zawodów, Jakub Kubiński i Aleksander Skorecki, dziękowali dzisiaj podczas konferencji prasowej w hotelu Słoneczny Młyn za wsparcie, które uzyskali od władz miasta i sponsora tytularnego Enei S.A. przy organizowaniu imprezy.

Prezydent Rafał Bruski pochwalił młodych organizatorów zawodów i pochwalił się, że ponad pięć lat temu, gdy przyszli do miasta z ofertą, od razu zorientował się, że w nich samych i w przedstawionym projekcie drzemie duży potencjał.  – Warto też podkreślić niezwykłe zaangażowanie organizatorów, którzy dbają o atrakcyjność wydarzenia. W każdej edycji pojawiają się nowości w programie, przez co bydgoski triathlon zawsze pozytywnie zaskakuje. Bydgoszcz zyskuje też promocyjnie – uczestnikom, którzy zjeżdżają do nas z całej Polski, oddajemy do dyspozycji dynamicznie zmieniające się miasto - mówił Rafał Bruski.

Prezydent Rafał Bruski i wiceprezes Enea-Pomiary Mirosław Jamroży

Laurkę zawodom i młodym ich organizatorom wystawił też wiceprezes Enei-Pomiary Mirosław Jamroży.  - Dzięki Enei ta pozytywna energia spowoduje, że wszyscy jesteśmy młodzi, a na pewno młodzi są wszyscy ci, którzy uczestniczą w tym triathlonie - mówił Jamroży i podkreślił, że w zawodach uczestniczą zawodnicy, którzy muszą wykazać się dużym hartem ducha. - Panowie, robicie dobrą robotę. Wszyscy robimy bardzo dobrą robotę. To jest promocja dla Bydgoszczy - podsumował wiceprezes Enei-Pomiary.

6 i 7 lipca 2019 profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w samym centrum Bydgoszczy. 
Zmagania odbędą się na trzech dystansach:

• 1/8, dystans super krótki (475 m pływania/21 km jazdy rowerem /5,5 km biegu),

• 1/4, dystans krótki (950 m pływania/43 km jazdy rowerem /10,8 km biegu).

• 1/2, dystans średni (1900 m pływania, 86 km jazdy rowerem i 22 km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników, a także Mistrzostwa Polski osób niewidomych i niedowidzących.

Po raz pierwszy zagości także Puchar Świata w Quadrathlonie, który będzie imprezą towarzyszącą Enea Bydgoszcz Triathlon. W niedzielę, 7 lipca, najlepsi zawodnicy zmierzą się z triathlonem, do którego dodano czwartą konkurencję: pływanie kajakiem. W ramach zawodów uczestnicy będą walczyć o punkty w klasyfikacji Pucharu Świata organizacji WQF.

W związku z robotami drogowymi w Bydgoszczy zmieniona będzie trasa kolarska zawodów. Będzie wiodła wewnętrznym pasem drogi krajowej nr 25 aż do węzła w Stryszku. Zawodnicy będą poruszać się ul. Toruńską, następnie skręcą w al. Jana Pawła II, skąd wyjadą na Styszek. Po nawrotce, triathloniści wjadą do Bydgoszczy drugą nitką, aż do ronda Fordońskiego, gdzie po kolejnym nawrocie skręcą w ul. Toruńską, aby zjechać do strefy zmian lub ruszyć na kolejną pętlę.

Najszybsi uczestnicy  etapu kolarskiego (mężczyźni i kobiety) na dystansach 1/8, 1/4 i 1/2 otrzymają specjalne nagrody od firmy Decathlon.

Zmianie ulegnie także miejsce wydawania pakietów startowych. Wszystkie pakiety będą czekały na zawodników w hali Torbydu, w którym będą odbywały się także tradycyjnie targi sprzętu sportowego z ponad 40 wystawcami.

Zawody po raz drugi mogą poszczycić się wsparciem oficjalnego partnera technicznego: firmy Decathlon. W związku z tym organizatorzy zapraszają na Weekend z Triathlonem, który odbędzie się w Bydgoszczy 15 i 16 czerwca.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone