Zamknij
REKLAMA

Skok o tyczce na Wyspie Młyńskiej. Same asy na starcie

22:53, 10.06.2019 | ech
Skomentuj
Paweł Wojciechowski - Wyspa Młyńska 2018. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Dzisiaj na Wyspie Młyńskiej rozegrany zostanie konkurs skoku o tyczce w znakomitej obsadzie. Wystąpią aktualny halowy mistrz Europy Paweł Wojciechowski z Zawiszy i Piotr Lisek, rekordzista Polski w hali (6 m) i na stadionie.

W środę na stadionie Zawiszy odbędzie się I Memoriał Ireny Szewińskiej. Prawdziwą jego ozdobą będzie rozegrany w przeddzień zawodów, 11 czerwca, o godz. 18 konkurs skoku o tyczce na Wyspie Młyńskiej.

Niezwykle widowiskowe zawody, w których wystartują polskie asy tyczki Paweł Wojciechowski z Zawiszy i Piotr Lisek, najwyżej skaczący o tyczce  Polak w historii (6 metrów) zapowiadają się arcyciekawie.  Trzy miesiące temu bydgoszczanin po pasjonującej walce pokonał na halowych mistrzostwach Europy w Glasgow rekordzistę Polski, zdobywając tytuł mistrza Starego Kontynentu. Lisek był drugi. Teraz obaj walczą o prawo reprezentowania Polski w drużynowych mistrzostwach Polski, które w sierpniu odbędą się na stadionie Zawiszy. 

Na Wyspie Młyńskie kibice z bliska będą mogli przyglądać się, jak to się dzieje, że długa na 5 metrów fiberglasowa tyczka wyrzuca na 6 metrów w górę pełnych brawury i odwagi zawodników. Oprócz dwóch polskich mistrzów na Wyspie Młyńskiej zaprezentują się również Polacy Robert Sobera, Mateusz Jerzy i Karol Pawlik, Brazylijczyk Augusto Dutra, Izraelczyk Lev Skorish, Chorwat Ivan Horvat oraz Ernest Obiena z Filipin. Wstęp na Wyspę Młyńską jest wolny.

Widowiskowe zmagania tyczkarzy będą wstępem do  1. Memoriału Ireny Szewińskiej, który na stadionie Zawiszy odbędzie się jutro.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

fordoniakfordoniak

0 0

no, super, super ale to właśnie Bruski oddał Pedro Cup Toruniowi, super, super. 20:44, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz